UWAGA!

Był Postęp, jest ruina

 Elbląg, Był Postęp, jest ruina
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Co stanie się z budynkiem po byłej spółdzielni inwalidów Postęp przy ul. Fromborskiej? Część tego kompleksu wyburzono w 2016 roku. To, co pozostało, od kilku lat straszy pustką. Zobacz zdjęcia.

Budynek po byłym Postępie, powstały w 1979 roku, znajduje się na działce o powierzchni około pół hektara. Nieruchomość jest oddana w użytkowanie wieczyste, które należy do jednego z elbląskich przedsiębiorców. Jest obecnie pustostanem i powoli zamienia się w ruinę. Co właściciel planuje w tym miejscu?

- W styczniu 2020 roku zostało wydane pozwolenie na rozbiórkę łącznika między budynkami, łącznik został rozebrany. W sierpniu 2020 roku użytkownik wieczysty wystąpił z wnioskiem o zmianę sposobu użytkowania budynku z produkcyjnego na działalność Domu Pomocy Społecznej. Taka zgoda została udzielona. W kolejnym etapie inwestor planuje nadbudowę piętra w istniejącym obiekcie. Pozwolenie na budowę Domu Pomocy Społecznej jest ważne trzy lata – informuje w odpowiedzi na nasze pytania Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Jak się dowiedzieliśmy, inwestor nie zarejestrował dziennika budowy, nie ma w nim więc żadnego wpisu. Jeśli do sierpnia 2023 roku tego nie uczyni, pozwolenie na budowę wygaśnie.

Dodajmy, że w 2016 roku dokonano rozbiórki biurowca po byłej spółdzielni Postęp, który mieścił się po sąsiedzku. W tym miejscu wybudowano market Biedronka.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama