UWAGA!

Była Tortuga, będzie....

 Elbląg, Rozbiórka budynku po dawnej Tawernie Tortuga,
Rozbiórka budynku po dawnej Tawernie Tortuga, fot. Mikołaj Sobczak

Wyburzono budynek przy ul. Wodnej, w której dawniej mieściła się Tawerna Tortuga. Jak udało nam się już wcześniej nieoficjalnie ustalić, na tym terenie ma powstać apartamentowiec. Zobacz zdjęcia.

W marcu ubiegłego roku na tym terenie wycięto drzewa. Należy on do Żeglugi Gdańskiej, podobnie jak budynek, w którym w ostatnich latach mieściła się Tawerna Tortuga. Obszar ten objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego, który na powierzchni 0,39 hektara przewiduje zabudowę usługową z dopuszczeniem mieszkaniowej.- Teren leży w granicach portu morskiego, więc zgodnie z przepisami pozwolenie na budowę na tym obszarze wydaje wojewoda warmińsko-mazurski - informowała nas w w marcu ubiegłego roku Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Jak udało nam się wówczas dowiedzieć w tym miejscu ma powstać apartamentowiec. Jednak, jak podkreśla Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego, Artur Chojecki nie wydał pozwolenia na żadną nową inwestycję na tym terenie.

- Wojewoda wydał jedynie jedynie decyzję na rozbiórkę budynku - informuje Krzysztof Guzek.

Jak poinformował nas Sławomir Mioduszewski, szef elbląskiej delegatury WUOZ, inwestor nie złożył jeszcze do zaopiniowania projektu dotyczącego inwestycji, "bo najpierw trzeba przeprowadzić badania archeologiczne". - Dopiero na ich podstawie można przygotowywać projekt. Ponadto delegatura WUOZ nie prowadzi nadzorów archeologicznych. Prace archeologiczne prowadzą, po uzyskaniu pozwolenia tut. Urzędu, uprawnieni archeolodzy, którzy sporządzają po ich zakończeniu sprawozdania i przekazują je do naszego Urzędu - dodał Sławomir Mioduszewski w odpowiedzi na nasze pytania.

Do sprawy wrócimy.

daw, RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Prosta sprawa, wystarczy w tym miejscu zaplanować siedzibę fundacji "Dumni z Lecha K. " i wojewoda w zębach przyniesie pozwolenie na budowę, a Czarnek sfinansuje. Tylko trzeba uważać, żeby literówki nie zrobić i K na W nie zamienić.
 • Gdyby natura chciała to ten apartamentowiec już by tam stał. Załóż fundację Dumni z Donalda, taka na pewno przejdzie. Zawsze przechodziły.
 • Przywróćmy dawną pierzeję kamienic przy rzece. Dawny Fisch Markt w nowej odsłonie, z knajpkami w kamieniczkach i pomostami z jachtami i łodziami na rzece. Przekop już otwarty, a miasto z "betonu" śpi. Dajmy młodszym rządzić, a stare układy liberalno-komusze niech odejdą i dadzą temu miastu ŻYĆ.
 • Apartamentowiec jest w tym miejscu bardzo potrzebny. Nareszcie zaspokojone zostaną potrzeby mieszkańców.
 • I niestety dalej będą blokować jak kilka innych inwestycji.
 • Mam wrażenie że po wyborach obecną władza albo ucieknie z kraju albo będzie siedzieć
 • @LAT - To niech ją sobie wezmą wybory blisko
 • Widać że ekipa harleya robii wszystko żeby zablokować rozwój miasta. Najpierw w pośpiechu sprzedali Elbląg Zdrój żeby broń boże tam kolej pasażerska nie wróciła. Teraz tym apartamentowcem zablokują powrót tego miejsca do pierwotnej funkcji jaką była przystań dla statków pasażerskich. No bo im przecież przekop się nie podoba, bo natura go nie zrobiła tylko zrobił go PIS więc teraz trzeba robić wszystko na złość PIS. Jak mawiają harleyowcy i POwcy PO nas choćby POtop.
 • @Ni to co za po - heh, żaden polityk nie pójdzie siedzieć (wsadzony przez innego "polityka") - jedyny taki przypadek w Europie zdarzył się na Ukrainie, gdzie przydybano tą panią modelkę na mega-korupcji i -o dziwo- wsadzono do więzienia... wtedy zaczęła się wrzawa i problemy. W tym systemie nikt nigdy nie pójdzie do więzienia człowieku = to jedna, dobrze znająca się, spotykająca się na eventach, rautach, grająca w golfa i brydża... grupa przyjaciół "po fachu". PS. dziwnym przypadkiem w Polsce i na Ukrainie rządzi jedna taka dziwna sekta - Chabad - Lubawicz; ) także tego... mamy chyba wiele wspólnego; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  4
  Naomi Blokstein(2023-02-11)
 • @Lolka - Ty masz mózg Jolka
 • @Ni to co za po - Sam będziesz siedział razem z Tuskiem.
 • Wow niesamowite normalnie metropolia emblong rozrasta się jak NYC buhhhaaaaa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  10
  Bogacz w BMW(2023-02-11)
Reklama