UWAGA!

Cezary Balbuza: Będziemy czarnym koniem tych wyborów

 
Elbląg, Cezary Balbuza i jego dream team, czyli kandydaci EKO do Rady Miejskiej
Cezary Balbuza i jego dream team, czyli kandydaci EKO do Rady Miejskiej (fot. Anna Dembińska)

Taką pewność ma kandydat na prezydenta miasta z ramienia Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej przedstawiając kandydatów na radnych. Na liście EKO są prywatni przedsiębiorcy, nauczyciele, studenci, seniorzy oraz działacze społeczni i samorządowi. - To mocny skład i opozycja powinna nas traktować poważnie – przekonuje Cezary Balbuza.

Z ramienia EKO o miejsce w radzie ubiega się 50 osób. 20 z nich to prywatni przedsiębiorcy, 11 to pracownicy oświaty (w tym 4 nauczycieli akademickich), 3 studentów, 3 seniorów oraz działacze społeczni i samorządowi.
       - Okręg 1, w którym listę otwiera Stefan Rembelski, jest zdominowany przez przedsiębiorców – wskazuje Cezary Balbuza. - W okręgu nr 2 [tu sam jest "jedynką" – red.] jest szereg znanych nauczycieli m.in. Jolanta Bewicz, a listę zamyka były wiceprezydent Elbląga i działacz opozycji Tadeusz Chmielewski. W okręgu nr 3 warto wymienić choćby Dorotę Pawłowską czy Henryka Mongiało, z kolei w okręgu nr 4 jest bardzo wielu przedsiębiorców. Tu na liście kandydatów do Rady Miejskiej jest m. in. znana elbląska wizażystka i stylistka Agnieszka Jewusiak. Listę okręgu nr 5 otwiera Zdzisław Rzepa, trener ciężarowców, znany w Elblągu społecznik, a tuż za nim jest Paweł Nieczuja-Ostrowski, były radny. Ten mocny skład zagwarantuje nam miejsca w Radzie – z przekonaniem mówi Balbuza. - Opozycja powinna traktować nas poważnie.
       Póki co, EKO poważnie traktuje kontrkandydatów z KW SLD Lewica Razem. Razem chcą przygotować debatę na temat budżetu miasta oraz inwestycji. - Chcemy merytorycznie rozmawiać o sprawach miasta, a patrząc na program SLD widzimy taką możliwość – wyjaśnia Cezary Balbuza. - Nie unikamy debaty z innymi komitetami, ale tylko u SLD znaleźliśmy konkrety, a nie zapewnienia, że będziemy wszyscy piękni, zdrowi i bogaci – kończy.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama