UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co dalej z murawą?

 
Elbląg, Zdjęcie z ostatniej zimy
Zdjęcie z ostatniej zimy (fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Dziś (8 grudnia) odbyła się tradycyjna już debata na temat przyszłorocznego budżetu. Tym razem w dość nietypowej (albo raczej typowej jak na warunki pandemiczne) formie, bo na kanale YouTube „Miasto Elbląg”. Jednym z elementów debaty były wnioski radnych o ujęcie różnych inwestycji i innych rzeczy w przyszłorocznym budżecie.

Dziś (8 grudnia) odbyła się tradycyjna już debata na temat przyszłorocznego budżetu. Tym razem w dość nietypowej (albo raczej typowej jak na warunki pandemiczne) formie, bo na kanale YouTube „Miasto Elbląg”. Jednym z elementów debaty były wnioski radnych o ujęcie różnych inwestycji i innych rzeczy w przyszłorocznym budżecie. O jego założeniach pisaliśmy tutaj.

 

Obiecał, czy nie obiecał?

Jednym z wniosków była dalsza modernizacja Stadionu Miejskiego przy ul. Agrykola 8.

- Chciałbym prosić o to, żeby kontynuować projekt modernizacji stadionu. Sam pan o tym wspominał w swoim programie wyborczym. Dziś podkreśla pan, że nie ma na to środków. Inne samorządy realizują tego typu obiekty pozyskując środki zewnętrzne z programów Ministerstwa Sportu – mówił radny Rafał Traks (PiS). - Sam pan przecież mówił, że będzie realizowana podgrzewana murawa na tym stadionie.

- Nigdy nie obiecywałem podgrzewanej murawy dla Olimpii czy klubów na Agrykola. Nigdy, jeśli Pan znajdzie taką wypowiedź, to proszę mi przekazać. O podgrzewaną murawę wystąpił zarząd Olimpii i na dzień dzisiejszy kluby drugoligowe nie mają obowiązku jej posiadania. Po spotkaniu, na które się u mnie odbyło, powiedziałem, że na dziś nie ma na to środków finansowych. Nawet gdyby były środki finansowe, których nie ma, to pewnie mamy przynajmniej kilka tematów ważniejszych niż podgrzewana murawa. Ale na pewno z mojej strony nie padła deklaracja podgrzewanej murawy. Mówiliśmy o tych zadaniach, które zostały zrealizowane: oświetlenie i modernizacja budynku – odpowiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

I tu kibice Olimpii powinni zadać sobie pytanie: o co chodzi? Przypomnijmy: podgrzewana murawa była warunkiem gry w barażach o I ligę. I 13 lipca Olimpia poinformowała o tym, że otrzymała pismo z ramienia prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, o rozpoczęciu planowania instalacji podgrzewanej murawy na Stadionie Miejskim przy ul. Agrykola 8. Dzięki temu klub mógł wystąpić o licencję na grę w I lidze i gdyby awansował do barażów o zaplecze ekstraklasy, to miałby prawo w nich zagrać. Radny Rafał Traks zacytował fragment artykułu opublikowanym w portElu, w którym o tym informowaliśmy.

- Na grudniową sesję [Rady Miejskiej – SM] przyniosę pismo, które przygotowałem do podpisu dla prezydenta i dokładnie wiem co w tym piśmie jest. Co powiedział zarząd Olimpii, ani ja, ani tym bardziej prezydent odpowiedzialności brać nie może. Zostawmy ten temat, zacytuję Panu całe pismo, które zostało przesłane. Tam nie ma żadnej deklaracji, że będzie zrobiona podgrzewana murawa. Żadnej – odpowiedział Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga

 

Drogi i dodatki dla nauczycieli

Radni wnioskowali też o remonty dróg.

- Jeżeli chodzi o inwestycje drogowe, to proszę skupić się na tych małych, mniejszych ulicach osiedlowych. Jako że jestem z okręgu nr 1 to wymienię to wymienię kilka: Krakusa, Lubraniecka, Matejki. Aby te ulice również ująć w planie w modernizacji. I tutaj również można pozyskać środki rządowe z programów ministerialnych – wnioskował radny PiS.

- Chodzi mi o te drogi, o które zawsze składam interpelacje. Dotyczy to niewielkich, ale bardzo zniszczonych ulic. Suwalskiej, Pomorskiej, Modlińskiej i Szucha – dodała radna PiS Jolanta Janowska.

Radna zawnioskowała też o przyznanie nauczycielom dodatków na uciążliwe warunki. Radna nie znalazła jednak środków w budżecie na ich sfinansowanie.

- Te wnioski dziś będą odnotowane, ale nie jesteśmy w stanie powiedzieć, które z nich będą mogły być zrealizowane, bo nie wiemy ile ich będzie i jaka będzie kwota jaką należałoby zabezpieczyć – mówił Janusz Nowak.

Nad budżetem radni zagłosują na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Kłamca
 • pies
 • Wsza
 • Jaja sobie robią. UM miał info od Prezesa, że baraże, a ni awans nam nie grożą, stąd to pismo. Niezła ustawka.
 • Czarno-czerwone środowisko.
 • No a co może być. Kibice się zrzucą i po problemie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  dtudjm(2020-12-08)
 • Podgrzewana murawa nie jest potrzebna temu miastu. Wystarczy wystąpić do OZPN z prośbą, by przy złych warunkach atmosferycznych grać mecze bez udziału kibiców drużyn przyjezdnych na sztucznej murawie przy ul. Skrzydlatej. Są sprawy ważniejsze Rafale, które obiecane zostały, a o które nie pytasz. Miał powstać zbiornik retencyjny, ciepło miało być tańsze o 20%, każdy mieszkaniec w swoim przedziale wiekowym miał być szczęśliwszy. Zostaw w spokoju słabą polską piłkę nożną. Zapytaj o to, co napisałem. .. co było obiecane.
 • Powiedzcie tak szczerze, kto uwierzył grubym łgarzom którzy nie dawno po rozwaleniu dobrze funkcjonującej drużyny rozwalili ją i zwolnili trenera żeby nie wypłacać premii za awans, w te bajki o podgrzewanej murawie Dwie grube stonki tylko pasożytują na Elblągu, jeden wieśniak z cieplic i ten drugi uj wie skąd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  7
  Zielarski(2020-12-08)
 • "Radna zawnioskowała też o przyznanie nauczycielom dodatków na uciążliwe warunki "żarty ?? 40 % budżetu idzie na edukację Nie wspominając, że w dobie koronawoirusa pedagodzy otrzymali podwyżki w styczniu i wrześniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  6
  Słup z Zawady .(2020-12-08)
 • @Instruktor WOPR - Nie ma po co pytać, wiadomo że nie ma pieniędzy bo kc pzpr nie dało
 • Panie Łukaszu Konończuk co teraz Pan powie ? Oficjalnie poparłeś Wróblewskiego jako v-ce prezes Olimpii Elbląg w wyborach prezydenckich. Teraz jako prezes honorowy wytłumacz się ze swoich słów. Jako człowiek honoru i prezes honorowy chyba Ciebie stac na to aby kłamcę nazwać kłamcą ?Czekam na Twoją odpowiedź.
 • W czasie strajku kobiet kibice Olimpi pokazali jakimi są ludźmi. Chronią instytucje, ,kościół "który jak się okazuje nie jest taki święty. Stoją murem za pedofila i. Wyzywają kobiety i chcą je bić. Dlatego mówimy głośno że Olimpi nic się nie należy. Szkoda nawet grosza na wasz zespół
Reklama