UWAGA!

Co robią chemicy na Lotniczej

2017-10-12
13:52
 
Elbląg, Co robią chemicy na Lotniczej
(fot. Michał Skroboszewski)

Dzisiaj na ul. Lotniczej pojawiły się służby chemiczne, by zabrać znalezione kilka dni temu worki, zawierające imitator skażeń iperytem siarkowym. Przypomnijmy, że odkrył je operator koparki podczas prac związanych z wymianą sieci ciepłowniczej. Zobacz zdjęcia.

- W workach znajdowały się fiolki, które zostały wydobyte i zabezpieczone w metalowym pojemniku. Istniało duże prawdopodobieństwo, że znaleziony materiał jest pochodzenia wojskowego, dlatego wojewoda warmińsko-mazurski wystąpił z wnioskiem do ministra obrony narodowej o wsparcie w sprawie usunięcia i likwidacji materiałów niebezpiecznych - informuje Krzysztof Marciniak, zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. 
       Worki z podejrzaną substancją ważyły w sumie 10 kg, w środku było 150 fiolek. Dzisiaj do Elbląga przyjechali żołnierze 4. Pułku Rozpoznania Chemicznego z Brodnicy, którzy zabrali znalezisko do utylizacji. - Zawartość fiolek stanowił tzw. materiał szkoleniowy, stąd adekwatny do rzeczywistej zawartości napis na workach: „Imitator skażeń iperytem siarkowym” - informuje Krzysztof Marciniak. 
       Worki znaleziono na terenie, gdzie Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, prowadzi wymianę sieci ciepłowniczej związaną z budową wiaduktu. Natrafił na nie operator koparki. - Służby wojskowe przejęły wszystkie znalezione opakowania dokonując ich pełnej inwentaryzacji - informuje Anna Skrobotun z EPEC. Jak dodaje, EPEC nie są znane przypadki wystąpienia niepożądanych efektów zdrowotnych u kogokolwiek, kto miał styczność z tym znaleziskiem.
ms
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama