UWAGA!

Coś dla pieszych

 Elbląg, Prace związane z układaniem chodnika mają potrwać - najpóźniej - do końca roku
Prace związane z układaniem chodnika mają potrwać - najpóźniej - do końca roku (fot. AD)

Przebudowane skrzyżowanie ulic 12 Lutego, Teatralnej i Nowowiejskiej cieszy kierowców, teraz czas na pieszych. Od kilku dni pracownicy firmy Eurovia układają w pobliżu skrzyżowania chodnik. Prace potrwają do końca roku. Zobacz zdjęcia.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 504 wiązała się z modernizacją skrzyżowania uli 12 Lutego, Teatralnej i Nowowiejskiej. Na długie miesiące cierpliwość kierowców wystawiona została na ciężką próbę. Wyłączane były kolejne pasy jezdni, blokowane wyjazdy, nie działała sygnalizacja świetlna. Poruszanie się w obrębie tego skrzyżowania przypominało manewry. Auta slalomem pokonywały trasy wyznaczane przez robotników budowlanych. A i piesi też nie mieli lekko. Wszyscy więc odetchnęli z ulgą, gdy ruch na starym-nowym skrzyżowaniu został uporządkowany.
       Oddech pieszych nie jest co prawda zupełnie wyrównany, bo nadal nie działa przejście od strony baru "Kalinka" w kierunku skweru, na którym oczyma wyobraźni widzieliśmy już Galerię Porto55, a kolejne przejście – przy Placu Kazimierza Jagiellończyka – zostało zlikwidowane.

  Elbląg, Coś dla pieszych
(fot. AD)


       Od kilku dni trwają natomiast prace związane z układaniem chodnika wzdłuż ulicy Nowowiejskiej i dalej, przy skwerze "galerii-widmo" w kierunku ul. Królewieckiej. Znajdzie się też tuż obok ścieżka rowerowa.
       - Chodnik jest częścią inwestycji związanej z remontem drogi 504 – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Wykonawca, czyli firma Eurovia, zakłada, że prace zakończą się najpóźniej z końcem tego roku.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • oni szukają tam Nowaka zegarek co go ukrył po pijaku jak był ostatnio w Elblągu l
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  karol57(2013-11-22)
 • A w tym miejscu miało byc PORTO-55 a jest bajzel. Dlaczego rządzący Elblągiem nie myślą o ściągnięciu do elbląga innych co chcą budowac galerie czy nowe sklepy. CO NIKT NIE CHCE ZARABIAC KASY???
 • Chodnik po zachodniej stronie ulicy 12-go Lutego (na wysokości pawilonów handlowych) jest do przeprojektowania i przebudowy. Kto zezwolił na pobudowanie tak wąskiego chodnika w centrum miasta? Chodnik koniecznie należy poszerzyć likwidując te beznadziejne miejsca parkingowe. Większy i co najważniejsze bezpieczniejszy parking można bez problemu zrobić na zapleczu pawilonów.
 • moim zdaniem ten chodnik i droga rowerowa przy wieżowcach na Nowowiejskiej jest źle zaplanowana, przecież te kasztanowce w 2-3 lata zaczną korzeniami je rozwalać ten wizjoner co je planował to jakiś dyletant, a gwarancja na ile 2 lata? a potem znowu kasa na poprawkę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  EdmundGodlewski(2013-11-22)
 • Jednego nie mogę zrozumieć: rozpoczęto układanie chodnika wzdłuż ul. Krolewieckiej, zostawiono rozgrzebany a zaczęto układać wzdłuż ul. Nowowiejskiej. Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć ten bajzel, a może liczy się tylko to że rozpoczęto? a jeszcze dziwniejsze zrobiono podklad pod chodnik przy Nowowiejskiej i na to wjechała mała koparka i część rozwaliła robiąc wykop, gdzie jest kierownictwo budowy, nadzór inwestorski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  elblążanin48(2013-11-22)
 • 1.jak nie działy światła jeździło się super 2.korki do lewoskrętu ze strony zawady większe niż przed przebudową!!! 3.trawnik robiony na szybko na Euro 2012 zmasakrowany
 • Powszechnie wiadomo, że drogi rowerowe z pol-bruku są najgorszym rozwiązaniem, a w tym mieście nadal się to praktykuje. .. zacofanie i zaścianek. .Proponuję dać takiemu projektantowi i temu co zatwierdził rolki i niech jeździ po tym syfie, może jak im mózgi wytrzęsie to zmądrzeją. ..
Reklama