UWAGA!

Covidowe dodatki dla pomocy społecznej

 Elbląg, Covidowe dodatki dla pomocy społecznej
(fot. pixabay.com)

1200 zł brutto dodatku miesięcznie (przez trzy miesiące) mogą otrzymać pracownicy pomocy społecznej w ramach walki z koronawirusem. Na realizację projektu w Elblągu zgodę mają wyrazić radni na najbliższej sesji 26 listopada. 

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni zajmą się projektem uchwały „w sprawie zatwierdzenia realizacji projektu pt. „Wsparcie placówek pomocy społecznej w Elblągu w celu przeciwdziałania COVID-19, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.” Pod tym długim tytułem kryje się udzielenie wsparcia osobom przebywającym „w elbląskich instytucjach pomocy społecznej zajmujących się opieką nad osobami wymagającymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz personel tych instytucji, jak również osoby, które w związku z epidemią COVID-19 wymagają świadczenia usług w miejscu zamieszkania lub usług w ośrodkach wsparcia.” - możemy przeczytać w projekcie uchwały.

- Poprosiłabym o doprecyzowanie pewnych kwestii. Jakiego personelu dotyczy projekt, w jakiej wysokości przewidywane są dodatki – pytała radna Halina Sałata na wczorajszym (23 listopada) posiedzeniu Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych.

- Zgodnie z regulaminem projektu dodatkami do wynagrodzeń mogłyby być objęte osoby, które bezpośrednio pracują z podopiecznym. Czyli również personel pokojowy, opiekunki, terapeuci, pracownicy socjalni, rehabilitanci, z wyłączeniem pracowników administracji i obsługi. Zawnioskowaliśmy o kwotę dodatku w wysokości 1200 zł brutto miesięcznie od października do grudnia – wyjaśniała Monika Kurpanik, dyrektor Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych w elbląskim ratuszu.

W ramach projektu mają być zatrudnione dodatkowe osoby do pracy z podopiecznymi. Fundusze mają być też wydatkowane na środki ochrony osobistej oraz sprzętu ochronnego. Wsparcie rzeczowe ma trafić również do opiekunek PCK i Lazarusa. Co ważne: projekt przewiduje też cykliczne przeprowadzanie testów na COVID-9 wśród pracowników.

Koszt projektu: 1,7 mln zł, z czego 95 proc. pozyskano z funduszy unijnych.

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A mówili że pomoc Unii jest zbędna. .. .. Kto to mówił przypomnijcie.
 • 1200 zł brutto miesięcznie od października do grudnia Haha
 • Może raczej pisowski portal napisze, czego rząd nie robi by zapobiec recesji, lub dlaczego zamyka dalej branżę turystyczno - hotelarską, lub dlaczego ostatnio nie widać posła Wilka, co z radnymi PIS nabrali wody w usta. .. .. , tak kiedyś byli medialni
 • Jak to dlaczego?? Bo walczą dzielnie z COVID! A że zmarło w październiku o 22 tys więcej ludzi niż w październiku 2019 to już nieważne. Ważna walka z COVID. A że ludzie zbankrutują- nieważne! Już czekam na minusujacych i piszących jak to źle ich znajomi przechodzili COVID. Jak to mam iść na oddział ich leczyć. .. tylko co powiecie rodzinom tych 22 tyś dodatkowych ofiar walki z medialną pandemią???
 • a co w tym śmiesznego?
 • Bardzo dobrze. Popieram. Wszyscy ktorzy pomagaja innym swoim zawodem powinni dostawac dodatki i to bardzo duze. Przede wszystkim pielegniarki, salowe, personel szpitali i RATOWNIVY. Kiedy w koncu ratownicy beda porzadnie oplacani. Oni musza byc traktowani jak sluzby. Jak wojskowy, policjant, czy strazak. Ci ludzie ratuja nam zycie. Nie znam osobiscie zadnego ratownika ale jestem calym sercem z tymi ludzmi. Dla mnie to sa prawdziwi bohaterowie. Oni powinni zarabiac krocie, bo od ich decyzji, wiedzy czesto zalezy nasze zycie.
 • Urzędnicy też pracują przy covid!! nie zapomnijcie urzednikach!!
 • Dobry pomysł zwłaszcza że pracownicy socjalni nie są doceniani A wykonują teraz naprawdę dużo pracy. Tylko żeby P. Dyrektor znowu nie podzieliła wg kogo bardziej lubi kogo mniej.
 • @siarasa - Przepraszam a jak pracujecie ? Przeciez wszystko jest zamkniete dla petentow. Wpuszczacie na godziny pojedynczo. To jak wy sie mozecie zarazic. ? Byla zaraza juz u was. Przyniosl pracownik. Izolowany od petentow lazacy pozniej po sklepach i galeriach. Wy jestescie wrecz izolowani od spoleczenstwa. Gdyby bylo jak kiedys normalnie to ok to rozumiem. A tak. Za co. ? Dodatek? Co ma powiedziec kobieta pracujaca w marketach. A u was tlumy ??? Gdzie? Cisza spokoj. Na godzinke. Siedzicie w swoim gronie. Nie rob sobie jaj.
 • A jak jest interwencja w rodzinie to kto pójdzie?Ty czy pani z marketu?
 • Teraz dopiero zaczynają doceniać personel DPS? To my narażamy swoje zdrowie i swoich bliskich. To my jesteśmy z mieszkańcami przez 24 godziny na dobę. I to my borykamy się z problemami zdrowotnymi naszych podopiecznych. A Dyrekcja i tak tego nie docenia. Wpadasz czasami na pysk a podziękowania za pracę na dzień, ,Pracownika socjalnego "tylko życzenia na kartce A4.To jest cała prawda o DPS- ach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Gość:)(2020-11-24)
 • Jestem bardzo ciekawa kto ten projekt ustawy przygotował. Domniemam, iż jest to osoba która mało wie o ludziach pracujących powtórzę pracujących w domu chorego, w jego środowisku. Gratuluję
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Pracująca(2020-11-24)
Reklama