UWAGA!

Człowiek „dobrej zmiany”

 Elbląg, Paweł Kowszyński
Paweł Kowszyński (fot. archiwum)

Elblążanin Paweł Kowszyński znalazł się na liście „Dwustu ludzi dobrej zmiany”, opublikowanej dzisiaj przez tygodnik Newsweek w artykule „Inwazja swoich”, o posadach rozdawanych przez PiS. Elblążanin został powołany na zastępcę komendanta wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie. - Wróciłem na to stanowisko po kilku latach przerwy, kiedy to byłem asystentem europosła Jacka Kurskiego – mówi dziś Paweł Kowszyński.

Paweł Kowszyński od lat działa w lokalnej polityce. Należał do Prawa i Sprawiedliwości, od kilku lat działa w Solidarnej Polsce, choć nie udało mu się ani dostać do Rady Miejskiej, ani wygrać wyborów na prezydenta Elbląga, na którą to funkcję kandydował w 2013 roku. Był za to asystentem Jacka Kurskiego (obecnego prezesa TVP), gdy ten pełnił mandat europosła.
       Od 1999 roku Paweł Kowszyński jest związany z oświatą, pracował jako nauczyciel historii, kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania Młodzieży OHP, był zastępcą komendanta wojewódzkiego OHP w Olsztynie, przez kilka miesięcy pełnił również obowiązki komendanta. - Wróciłem do komendy wojewódzkiej OHP po kilku latach przerwy. Zostałem powołany na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego OHP 12 stycznia – mówi Paweł Kowszyński, który zajął miejsce po działaczu PSL. - Zajmuję się między innymi nadzorem nad placówkami OHP w całym województwie, a jest ich ponad 40, w tym największymi - w Elblągu i Pasłęku. Również nad organizacją Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży i programem EURES – dodaje Paweł Kowszyński. - W najbliższym czasie będę zabiegał o pozyskanie środków na polepszenie warunków dla młodzieży, przebywających w ośrodkach OHP w Elblągu i Pasłęku. Chcemy przeprowadzić w nich generalne remonty.
       Paweł Kowszyński ma 38 lat, jest żonaty, ma syna.
      
       Zobacz listę "Dwustu ludzi dobrej zmiany" w Newsweeku.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gratuluję i życzę sukcesów w zawodowo i prywatnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  25
  R.D.(2016-03-14)
 • Co za belkot. A czego Lisek sie spodziewal? Ze pozostana ci z PO i ZSL? Nie przypominam sobie podobnych wrzaskow ze strony lisa 8 lat temu, to dopiero byly uklady.
 • kolesiostwo
 • zapomnieli o pani rzecznik PGE Narodowy
 • Paweł na to zasługuje. A może powinni powołac tego Żelichowskiego z ZSL czy jak on tam.
 • Nareszcie jest ktoś kto zajmie się Elbląskim OHP. Może w końcu najważniejsi będą wychowankowie nie własne interesy. ..
 • Moj kolega jest wychowankiem OHP. .. jak to tej pory nic znaczacego nie zrobili. .. skoro on jest nauczycielem to moze cos sie teraz zmieni. ..
 • Brawo!!! W końcu odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Powinno być więcej takich Ludzi, którzy inwestują w młodych i chcą pomagać tym którzy mają trudny start. Gratulacje i powodzenia w sferze zawodowej :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  11
  I.J.(2016-03-14)
 • Gratulacje, odpowiedni człowiek na stanowisku.
 • Gratuluję Panie Pawle. bardzo proszę o wprowadzenie porządku w OHP Pasłęk.
 • Za rządów Donalda Tuska CBA w raporcie po kontroli w ARiMR napisano, że powiązania rodzinne z innymi pracownikami agencji dotyczyły połowy wiceprezesów, jednej trzeciej dyrektorów pracujących w centrali i jednej czwartej dyrektorów oraz ich zastępców w oddziałach regionalnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  6
  cos dla rownowagi(2016-03-14)
 • Do wszystkich tych osób które nie znają człowieka a chcą zabłysnąć w internecie wypisując bzdury, osobiście pracowałem z panem Pawłem i obojętnie jaką partię reprezentuje jest najlepszą osobą z jaką udało mi się pracować od bardzo wielu lat. Jest bardzo kompetentny, uczciwy i rzetelny jest przede wszystkim ludzki gdzie walory te w dzisiejszych czasach są zapominane. Życzę owocnych i długich lat pracy na obecnym stanowisku. Ryszard
Reklama