UWAGA!

Czytelnik: Ta fontanna źle działa!

 Elbląg, Gdy 22 czerwca wykonywane były te zdjęcia, fontanna działała prawidłowo.
Gdy 22 czerwca wykonywane były te zdjęcia, fontanna działała prawidłowo. Fot. Mikołaj Sobczak

Widać, że nastały już gorące dni, bo uwagę mieszkańców ostatnimi czasy przykuwa... woda. Wczoraj pisaliśmy o tym, dlaczego fontanna na placu przy katedrze została odgrodzona, dziś, na prośbę Czytelnika, o problemie z fontanną na placu Słowiańskim. Co jest z nią nie tak?

 

- Woda z tej fontanny często wylatuje poza jej obręb, spływa po schodach na ziemię. Chyba nie tak to powinno wyglądać? - pyta mieszkaniec Elbląga.

Tę fontannę mijamy codziennie w drodze do redakcji i rzeczywiście, zdarza nam się zaobserwować, że woda wydostaje się poza nieckę obiektu. Fontanna jest własnością miasta, a zarządza nią EPWiK. Po zgłoszeniu przez nas problemu otrzymaliśmy informację od przedsiębiorstwa, że sprawa zostanie zweryfikowana i zostaną podjęte ewentualne działania w celu poprawy sytuacji, niedługo później w sprawie fontanny otrzymaliśmy szersze wyjaśnienia.

- Fontanna na placu Słowiańskim wyposażona jest w bardzo prosty układ sterowania instalacją wodną. Z jednego rurociągu zasilanych jest sześć dysz. Ilość wypływającej wody przez poszczególne dysze regulowana jest przez odpowiednie przydławienie zaworu, w przypadku zatkania jednej lub kilku dysz, na przykład zapałką, cała woda wypływa dyszami, które akurat są drożne, powoduje to wypływ wody poza nieckę fontanny. Innym powodem chlapania jest wiatr. Dokonamy korekty ustawień zaworów i oczyścimy dysze – przekazał nam Marek Misztal, prezes zarządu EPWiK.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Sorry to kiedyś była fontanna dziś to jest tylko jeden wielki problem dla miasta i wizytówka niemocy i braku wyobraźni tych z Łączności 1.Dramat trwa..... tylko Elbląga żal! Zamiast zrewitalizować tak aby powrócił rycerz Balk założyciel miasta na cokół ogrodzić wokół postawić stoliki parasole i dawać koncerty choćby smyczkowe jest jak jest....
 • No i to jest temat dnia-:)
 • Wyremontować fontannę stawiając na niej pomnik pierwszego założyciela miasta. Zlikwidować parking. Na tym miejscu powinny pojawić się stoliki z parasolami. Kawka i lody. Jak w Paryżu.
 • już jej się ulewa od tego pisowskiego rozdawnictwa. Tyle w temacie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  22
  siesta777(2023-06-23)
 • Tylko kaciamochy tam brakuje
 • Droga pani ! Kamera nie kłamie... owa fontanna służy pomocą jako bidet a my nie możemy na to pozwolić !
 • Kobieto to fontanna nie bidet a dzieci rusz d.. i za braną kasę 500+ zaoferuje im morze a nie sobie nową komórkę, papierosy i alkohol. Mówi ci to coś ?
 • Kiedy widzę na przystanku dziewczyny, kobiety która osika dezodorantem pod pachą przez podkoszulek to smród jest przetwarzany z jeszcze większym odorem, wystarczy smród śledzia więc pozostaje wam kanał, wara od fontanny !
 • Tłumaczenie jak z misia. A wystarczy pomyśleć i może założyć jakieś końcówki a może podczas ostatniego remontu trzeba było bardziej rurkę skierować do dołu. Wiem, to robiła inna ekipa. Co do pomnika na na górze - on powinien stać już od 20 lat, nie wiem czemu włodarze tak się boją założyciela miasta.
 • Miasto sprzed 100 lat było piękne zadbane. To co się teraz tu dzieje to jest jakaś masakra
 • A może tak przegląd techniczny przed sezonem i kontrola w trakcie.
 • Trzeba powołać Miejską Komisję Kontroli Fontann! To są tylko dwie fontanny z wielu jakie są w mieście! Co z pozostałymi? Niech komisja chodzi na trzy zmiany, fontanny też działają nocą! Niech kontroluje 24/7 wszystkie fontanny w mieście i alarmuje natychmiast o nieprawidłowościach!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  BoRomanNielubiJakJestNachlapan(2023-06-23)
Reklama