UWAGA!

Mieszkanka: Dlaczego odgrodzono fontannę?

 Elbląg, Mieszkanka: Dlaczego odgrodzono fontannę?
Fot. Czytelniczki

- Czemu odgrodzono fontannę przy katedrze? - pyta nasza Czytelniczka. My, po sprawdzeniu w Urzędzie Miejskim, odpowiadamy.

Jak podkreśla Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM w Elblągu, odgrodzenie fontanny jest związane z nadchodzącymi Dniami Elbląga.

- Fontanna jest odgrodzona ze względu na budowaną tam strefę gastronomiczną, chodzi o to, żeby żaden pojazd nie najechał i nie uszkodził obiektu – podkreśla. Ogrodzenie będzie tam jedynie na czas montażu strefy gastronomicznej, zniknie na Dni Elbląga.

- W piątek, 23 czerwca o godz. 15 fontanna zostanie jednak wyłączona i będzie tak do niedzieli do godz. 9 – zastrzega Łukasz Mierzejewski. To podyktowane jest m. in. potrzebą uzyskania miejsca na wydarzenia i atrakcje na placu.

Dodajmy, że w pobliżu placu, na bulwarze Zygmunta Augusta, w czasie Dni Elbląga będzie działała kurtyna wodna (po imprezie będzie przeniesiona na plac Jagiellończyka). Kolejna jest koło Ratusza Staromiejskiego, jeszcze jedna dużo dalej: na placu Dworcowym. Kurtyny są uruchamiane od godz. 11 do 18, ich włączanie jest zależne od warunków pogodowych.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ponieważ fontanna jest dla ludzi to musi być izolowana od ludzi i będzie nagroda dla swoich zasłużonych w walce o demokrację z pisowacami !!! - zastanawiające dlaczego po stronie KOD, UBywateliRP, PO, PSL jest tylu działaczy PZPR z PRL'u !
 • Acha... dziękujemy za wyjaśnienie, myšlałam że to już tak zostanie na stałe
 • Żeby warcholstwo i wsioki się nie kąpały w niej, bo od kąpieli mają wanny i prysznice w domu !!!!!
 • Populizm i socjotechnika pieści w swych szeregach syna stalinowskiego mordercy w todze, który orzekał w stanie wojennym. "Sądzi Kryże, będą krzyże. "- takie powiedzonko o tatusiu ukuł lud polskich miast i wsi... Panu Piotrowiczowi też nie przeszkadzały wyróżnienia za dokonania w socjalistycznej prokuraturze a potem obrona pedofila w sutannie słynnym "ciumkaniem"
 • Władze powinny udać się do małych Bartoszyc, aby zobaczyć jak powinna wyglądać kurtyna wodna na starówce. Tam na stałe są zamontowane w formie latarni, uruchamiane kiedy zajdzie potrzeba. A nie jakieś przedziwne konstrukcje skrzyżowanie trzepaka z wężami ogrodowymi.
 • Tylko głupek wszystko widzi politycznie !
 • Odgrodzili bo kobiety z bidetem myliły !
 • ale dlaczego tak szczelnie otoczona? Przecież można to zrobić tak, że dzieciami mogłyby tam biegać sobie, wystarczyło pomyśleć i zrobić przerwy w ogrodzeniu tak aby człowiek przeszedł a samochod już nie,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  24
  Ojvcx(2023-06-22)
 • Mieszkanka... pytana, bo nie ma gdzie dzieciaka puścić i już robi raban. Co to jest, że posiadacze dzieci (głownie kobiety) zrobiły się takie roszczeniowe? Fontanna to nie wodny plac zabaw! Nie musi być otwarty na twoje roszczeniowe podejscie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  12
  hue hue hue(2023-06-22)
 • Całe szczeście dla Ciebie że komentarze tu są anonimowe i tylko rodzina wie jakim jesteś dzbanem. Powinieneś znależć się za tymi barierkami odizolowany od reszty normalnego społeczeństwa trollu. Normalne radosne wydarzenie jak dni Elbląga. Zabezpieczona fontanna żeby jej nie uszkodzili jak to bywało i u nas wcześniej albo w miastach zarządzanych przez beton PiS gdzie nie wyciągneli wniosków i dalej się powtarza. Zapewniona infrastruktura zastępcza.... pełna profeska i radosne dni a taki dzban jak Ty musi tu wtrącić agresje i politykę. wnioskuje że masz bardzo smutne i nieudane życie. Jak Ci tak bardzo nie pasuje ogrodzenie fontanny i byli funkcjonariusze PRL to pisz do Piotrowicza on z nimi wszystkimi pił brudzia to wie jak ich rozpracować.
 • @Bananik - sam jesteś dzbanem, fontannę można zabezpieczyć tak aby nie wyglądała jak alcatraz, tylko trzeba mic kilka klepek pod sufitem i troszeczkę wyobraźni, szkoda, że nie zasłonięto jest konstrukcja z betonu,
 • Ja to zawsze z przerażeniem patrzę na biegające i chlapiące się dzieciaki. To jest obieg zamknięty, ta sama woda krąży w instalacji. W nocy bezdomni sobie myją cztery litery a w dzień w tej samej wodzie pluskają się dzieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  1
  Izi258943(2023-06-22)
Reklama