UWAGA!

Debata o porcie w Elblągu

 Elbląg, Od lewej: Piotr Opaczewski i Jerzy Wcisła
Od lewej: Piotr Opaczewski i Jerzy Wcisła

6 czerwca (wtorek) odbędzie się debata o przyszłości portu morskiego w Elblągu. Dyskutowali będą senator Jerzy Wcisła (KO) oraz Piotr Opaczewski, wicewojewoda warmińsko-mazurski. Dla mieszkańców przewidziano 100 wejściówek.

Debata odbędzie się o godzinie 17 w Ratuszu Staromiejskim. Na mieszkańców Elblągu czeka 100 wejściówek. Jak zapowiada organizator debaty, czyli Truso Media, będą oni mogli zadawać pytania politykom. Do udziału w debacie można zapisać się poprzez stronę internetową lub telefonicznie: 55 236 22 22.

oprac. daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Port państwowy = kolesiostwo PiS, ale i rozbudowa (w tym nowe miejsca pracy) Port miejski = "bida z nyndzą" i kolesiostwo aktualnie panujących w Naszej "wsi".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  85
  36
  Już niedługo wieś Elbląg(2023-06-02)
 • @Już niedługo wieś Elbląg - Znowu bełkot
 • Port państwowy i już budować!
 • Dlaczego Wam się wydaje, że modernizacja portu cokolwiek zmieni w Waszym życiu lub w ogóle w tym mieście? Port funkcjonuje od lat, kilka osób tam pracuje i kilka osób na tym zarabia, generalnie garstka ludzi. Gdzie Wy widzicie potencjał na jakąkolwiek rewolucję w Elblągu i w Waszym życiu? Przecież tylko kolesie z układu na tym zyskają. Naprawdę ktokolwiek myśli, że cała ta polityczna szopka, zakończy się wielkim rozwojem miasta i nagle elblążanie staną się królami życia? Co nam dał przekop Mierzei? Lepiej się dzięki temu żyje w Elblągu? Na więcej Was stać finansowo? Dłużej i szczęśliwiej żyjecie? A może zmądrzeliście dzięki temu? Powód tej politycznej szarpanki jest tylko jeden: PIS chce wmówić i tak już głupim ludziom, że bez nich nie ma rozwoju, kiedy sami uszczuplają budżety samorządów, uzależniając je od subwencji ogólnych i dotacji celowych z budżetu centralnego. Coraz więcej kosztów funkcjonowania instytucji publicznych jest przerzucanych na gminy i powiaty. Za pomocą portu chcą wsadzić swojego aparatczyka Śliwkę na stołek prezydencki, tylko o to im chodzi a nie o mieszkańców. Całe życie elbląskie miernoty płaczą, że im Olsztyn wszystko zabiera sprzed nosa, a teraz chcą warszawskim złodziejom oddać resztę. Kpina!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  37
  45
  Nie sprzedaj godności(2023-06-02)
 • Nie rozumiem o czym tu debatować? Elbląg był portem przez setki lat i ma to wrocic dając wiele miejsc pracy, również w kooperacji. Po za tym niepomiernie wzrośnie ranga miasta. W małej Szwecji jest 50 małych portów i wszystkie egzystują i zarabiają, a nasze duże przeladowane porty niechętnie przyjmuja małe statki, bo blokują nabrzeża dając mniejszy dochód. Dodatkowo wzrośnie ranga turystyczna nie tylko Eiblaga, ale również całej przepięknej okolicy i małych portów. Z gdyni od połowy maja zacznie pływać do przekopu spory turystyczny katamaran, a jestem pewien że stopniowo zaczną wpływać zagraniczne jachty czy lodzie motorowe. Debata o czym? O tym żeby blokować i ograniczać rozwój miasta? Gdańsk, Gdynia czy Szczecin(90 km. od morza) to porty panstwowe i prywatna czy państwowa firma wydzierżawia nabrzeża czy tereny składowe. Jednocześnie jest to największy podatnik do miejskiej kasy. Chcą żeby za darmo państwo budowało miastu zakład pracy? 49%to mało. Nie rozumiem?
 • @Już niedługo wieś Elbląg - Nadal siejecie dezinformację cała rzeka należy do skarbu państwa nawet założyli spółkę która oczywiście pochłania potężne pieniądze " wody Polskie" i wszelkie prace takie jak pogłębianie leżą w gest skarbu państwa niezależnie czy rzeka przepływa przez miasto czy też nie. Obrotnica i tak w 90% musi znajdować się w wodzie
 • Pis przejmie port w Elblągu i będzie druga stadnina w Janowie Podlaskim albo elektrownia Ostrołęka, czego się nie dotkną to to zniszczą. Dodatkowo w porcie będą miejsca aby usadzić swoich na ciepłych posadkach. Pis łapy precz od Elbląga!!
 • @krzysztofabc - Państwo juz posiada 30 % terenu
 • @Paweł 678 - 24% i jest to Energa
 • Należałoby zadać pytanie Panu wicewojewodzie skąd informacje o kilkusetmilionowych inwestycjach planowanych dla portu w Elblągu przez rząd. Wiadomo, że tylko krowa poglądów ale jak ktoś z człowieka PO idzie do PiS lub odwrotnie to zwykła chorągiewka. Bo jak PiS wybory przegra to już nie będą za portem rządowym, wtedy będą mieli to w nosie.
 • to już jest nudne, wymyślcie coś nowego do kłócenia się bo ten temat to odgrzewane kłopoty dla naprawdę ciemnego oszołomiarstwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  3
  nowy spór poprosze(2023-06-02)
 • @kek - Ta stadnina o ktorej piszesz to juz jest teraz, bo zyski z portu sa zadne i de facto jest to parking dla tirów. Poza tym to bedzie jedynie 51% z 30% terenu portu jakie naleza do miasta. NIe wiem czhy zdajesz sobie sprawe z tego i rozumiesz co pisze?
Reklama