UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Debiuty i powroty, czyli nasi nowi radni

 
Elbląg, Teresa Król podczas odbierania nominacji na radną
Teresa Król podczas odbierania nominacji na radną (fot. AD)

Nowo wybrana Rada Miejska właśnie została zaprzysiężona. Wśród radnych są dwie, całkiem nowe twarze, czyli Teresa Król oraz Marek Mital. Są i tacy, którzy wrócili po półtorarocznej przerwie. Zobacz więcej zdjęć z sesji.

Czuję odpowiedzialność
       W Radzie Miejskiej po raz pierwszy zasiada Teresa Król z Prawa i Sprawiedliwości, emerytowana lekarka, a także była dyrektorka Ośrodka Rehabilitacji Dziecięcej przy ul. Królewieckiej (dawniej żłobek Krasnal).
       - Ze względu na to, że jestem lekarzem to muszę być w komisji zdrowia i spraw społecznych. Chyba, że pojawi się jeszcze jakaś inna komisja, ale trudno teraz o tym mówić – mówiła Teresa Król tuż po zaprzysiężeniu i dodała, że "czuje dużą odpowiedzialność" związaną z mandatem.
      
       Nowa twarz może się przydać
       Drugą osobą, która po raz pierwszy zasiada w Radzie jest Marek Mital z Platformy Obywatelskiej, również lekarz.
       - Namówił mnie kolega i powiedział, że czas na zmiany. Kolega nie przeszedł, mi się udało. To tak pół żartem, pół serio, nigdy wcześniej o tym nie myślałem, ale czasami rzeczywiście nowa twarz może się przydać – opowiada Marek Mital, który podczas pracy w Radzie chce zajmować się sprawami zdrowia. - Będę chciał przede wszystkim poprawić warunki lokalowe w placówkach, na ile to będzie możliwe ze środków własnych, ale i unijnych, a także pozyskać je na usprzętowienie oraz na programy profilaktyczne.
      
       Chciałbym zatrzymać młodych ludzi w Elblągu

  Elbląg, Marek Mital
Marek Mital (fot. AD)

Niektórzy, po półtorarocznej przerwie do Rady wrócili, tak jak Wojciech Karpiński, emerytowany nauczyciel, a także pracownik Młodzieżowego Domu Kultury. Jak mówił tuż po zaprzysiężeniu chciałby zajmować się m.in. sprawami edukacji i szkolnictwa.
       - Poprzednio byłem radnym uczestniczącym w obradach komisji zdrowia i spraw społecznych, zapoznałem się z tym tematem i chciałbym to kontynuować – wyjaśnia stary-nowy radny PO. - Zależy mi na tym, żebyśmy w końcu znaleźli sposób na zatrzymanie młodych, zdolnych ludzi w Elblągu.
      
       Turystyka wodna przede wszystkim
       Radnym został również Jerzy Wcisła, szef regionalnych struktur PO oraz dyrektor biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego, który za czasów prezydentury Grzegorza Nowaczyka był przewodniczącym Rady Miejskiej.
       - To bardzo prawdopodobne, że będę pracował w komisji gospodarczej, ale to jeszcze nie jest pewne – mówił Wcisła. - Z racji moich zajęć będę robił to, o czym mówiłem w programie, czyli budował tę rolę regionalną Elbląga i starał się wykorzystać te wszystkie możliwości, jakie ma miasto w dziedzinie turystyki wodnej.
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama