UWAGA!

Delegacja z Bułgarii poznawała pracę elbląskiej policji

 
Elbląg, Delegacja z Bułgarii poznawała pracę elbląskiej policji
fot. nadesłana

Wczoraj (24 października)  Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu gościła delegacja, w której skład wchodzili m.in. bułgarscy policjanci, przedstawiciele tamtejszych placówek oświatowych oraz urzędu gminy.

Wizyta w Elblągu jest odpowiedzą na wcześniejszy przyjazd do miasta Berkovitsa elbląskiej delegacji. Podczas spotkania prezentowano pracę profilaktyczną policjantów z prewencji kryminalnej a także samą komendę oraz policyjne wyposażenie.
       Wczorajszy dzień dla odwiedzających Elbląg biegł dość intensywnie. Rozpoczął się od spotkania w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu. Tu oprócz prezentacji działań prewencyjnych policji pokazywano policyjny sprzęt oraz zaprezentował się zespół przewodników psów służbowych. Kolejnym miejscem które odwiedziła bułgarska delegacja był Zespół Szkół Technicznych przy ul. Grottgera. To właśnie tam uczą się uczniowie klas mundurowych. Goście wzięli udział w przygotowanym pokazie musztry, który poprowadził mł. asp. Sebastian Lipka - policjant z elbląskiej komendy. Było zwiedzanie szkoły, była też prezentacja nt. Kształtowania bezpiecznych przestrzeni, czyli tego jak budować by mieszkańcy czuli się bezpieczniej. Bułgarskim policjantom bardzo spodobał się pomysł tworzenia klas mundurowych i tego rodzaju edukacji.
       Kolejnym miejscem odwiedzin było Starostwo Powiatowe w Elblągu. Tu delegacja została zapoznana z atrakcjami i zabytkami naszego regionu. Omówiono tu m.in. atrakcję jaką jest Kanał Elbląski oraz pochylnie.
       Od sierpnia br. Urząd Miejski w Elblągu w partnerstwie z władzami miasta Berkovitsa (Bułgaria) realizuje projekt pn. "Prewencja i edukacja- system współpracy samorządu lokalnego i policji na rzecz szkół i placówek oświatowych".
       Partnerami lokalnymi po stronie polskiej są: Urząd Miejski w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Gimnazjum nr 6 w Elblągu, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Elbląscy policjanci, przynajmniej ci "pierwszego kontaktu" są idealnym przykładem najgorszego policjanta. mogą być więc świetnym materiałem do nauki - jak nie należy pracować i czego robić nie wolno. Totalny anty-ideał policjanta. Faktycznie taki przyjazd może być dla Bułgarów bardzo pouczający.
Reklama