UWAGA!

Dla bezpieczeństwa powstanie… mapa

W Elblągu powstaje powiatowa mapa zagrożeń. Ma zawierać informacje związane m.in. z liczbą kradzieży, włamań, czy rozbojów na terenie miasta oraz powiatu. Mapę przygotowuje elbląska policja wraz z innymi służbami mundurowymi. Do prac może się włączyć każdy chętny.

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa to element zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym przez współpracę z instytucjami i społeczeństwem. To narzędzie, które pozwoli na rzetelne i czytelne przedstawienie mieszkańcom skali i rodzaju występujących zagrożeń.
       - To inaczej zwizualizowany stan bezpieczeństwa - jak powiedział w wywiadzie dla „Policji 997” Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. - Jednym z najważniejszych czynników, na podstawie których można będzie kształtować struktury terenowe policji (…) będzie także punktem wyjścia do decyzji związanych z takim rozlokowaniem struktur policji, które pozwoli na zapewnienie jednakowego, wysokiego poziomu bezpieczeństwa w całym kraju.
       - Dysponujemy danymi, które od lat są w policji przygotowywane i analizowane – mówi insp. Krzysztof Konert, komendant miejski policji w Elblągu. – Chodzi o to, aby były one przejrzyście zaprezentowane i dostępne dla mieszkańców, ale także o to, by sami mieszkańcy oraz inne instytucje (nie tylko policja) miały wpływ na uzupełnianie tej mapy. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zdarzenia kryminalne, ale wszystkie sytuacje, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo.
       W ramach tworzenia mapy odbędą się także konsultacje społeczne, które zaplanowano m.in. na 4 lutego na godz. 18 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku oraz 5 lutego na godz. 10 w Świetlicy Biblioteki Publicznej w Rychlikach. W konsultacjach oprócz przedstawicieli instytucji może wziąć udział każdy zainteresowany.
      
       Zobacz materiał Telewizji Elbląskiej
      
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Oczekiwania społeczne w zakresie zapewnienia i poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są znane od lat. Liczniki odmierzające czas przy sygnalizatorach świetlnych. Niestety realizacje uparcie blokuje policja.
 • admin Na razie polecamy naszym Czytelnikom portElową mapę zdarzeń www.portel.pl
 • Admin ma focha
 • Liczniki odmierzające czas przy sygnalizatorach świetlnych? W Elblągu dla kierowców to utopia! Są takie, ale dla tramwajarzy. W "mieście" gdzie tramwaj jeździ z taką częstotliwością, że na piechotę się szybciej dojdzie!
 • To prawda z blokowaniem pomysłu o licznikch czasowych przez policje. Raz na jakiś czas zapraszają na gościnne występy tych z "o"lsztyna z mobilnym monitoringiem i zarzucają sidła na kierowców przejeżdżających na "późnym zielonym". Gdyby były liczniki nici z parszywych statystyk.
 • W każdym mieście gdzie zainstalowano zegary przy sygnalizatorach bezpieczeństwo radykalnie wzrosło co potwierdzają badania i niechętnie przyznaje policja. W Elblągu komuś zależy ale nie na bezpieczeństwie ale na czymś z goła odmiennym.
 • A czy trzymanie ruskiej benzyny w passacie czerwonym na chandel to zagrozenie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  grunwaldzka 5(2016-02-02)
 • takie samo jak trzymanie benzyny w zielonym Tico
 • Od map są geografowie, a wy się weźcie za Przemyt, zaśmiecanie, niepłacenie podatków, bursztyniarzy i inne szwindle!!!
 • Co roku z Polski dziurami podatkowymi wypływa 100 miliardów a wy jakieś mapki sobie rysujecie?!?!?!?!?!
 • niech zaznaczą gdzie śpią strażnicy miejscy, oraz gdzie obżerają się mc donaldem psy.
 • Muszę powiedzieć, że co by nie było robione zaraz jest krytykowane. Pomysł jest jak najbardziej dobry z tym tylko jak będzie to wyglądało w praktyce. Oczekiwania na pewno są dużo, jeżeli chodzi o policję w szczególności w powiecie elbląskim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  4
  dobrypomysł(2016-02-03)
Reklama