UWAGA!

Dobra wiadomość dla Elbląga (w żadnym trybie)

 Elbląg, Dobra wiadomość dla Elbląga (w żadnym trybie)

Z bólem to przyznaję – rzadko mamy okazję publikować takie newsy, tym razem się udało. Mamy dobrą wiadomość dla Elbląga, dobrą wiadomość dla Polski - premier Mateusz Morawiecki nie zawetował unijnego budżetu, który wynegocjował w lipcu. Oddajmy mu sprawiedliwość - całkiem nieźle wynegocjował. Będą ogromne pieniądze dla naszego miasta i kraju.

Moglibyśmy się tu wyzłośliwiać jakim to miękiszonem premier się w końcu okazał, jak to jeszcze niedawno solennie obiecywał, że zawetuje to co sam wynegocjował, jeśli Komisja Europejska nie wycofa się z rozporządzenia ustalającego mechanizm „pieniądze za praworządność”. Na wczorajszym szczycie Rady Europejskiej dodano, jak słusznie zauważa minister Ziobro, nic nie warte z punktu widzenia prawa konkluzje. Pozwalają one natomiast stosunkowo łatwo wywinąć się premierowi z własnych zapowiedzi i ogłosić wielki sukces.

Uniknęliśmy w ten sposób prowizorium budżetowego, które było jeszcze niedawno przedstawiane przez polityków rządzącej partii jako zdecydowanie korzystniejsze dla naszej gospodarki rozwiązanie. Podobnie z funduszem odbudowy – były zapewnienia, że sami sobie go wypracujemy. Szkoda, że przez to całe wymachiwanie szabelką nie zyskaliśmy sobie raczej przyjaciół w Europie. Patrzyli na nas jak na wariatów – my wam dajemy najwięcej pieniędzy ze wszystkich unijnych krajów, a wy chcecie to wetować?! No cóż, nie pierwszy raz w historii zachód Europy nie nadąża za zawiłościami słowiańskiej (i madziarskiej) duszy.

Mamy więc pieniądze na dalszy rozwój kraju i miasta. Oczywiście to jak zostaną wykorzystane, to całkiem inna bajka. Nie pora to teraz rozważać. Niestety jak to w życiu, nie ma nic za darmo. I nie mam tu na myśli tylko tego, że od stycznia będziemy musieli także w Elblągu organizować targi dzieci, poddawać przymusowej eutanazji naszych rodziców, seksualizować młodzież w szkołach, propagować ideologię LGBT i pozwalać na adopcję naszych milusińskich przez pary homoseksualne. To nic strasznego, Holendrzy (i nie tylko) w końcu mają tak od dawna i jakoś żyją, podobno nawet lepiej niż my. No a poza tym, może nas tylko tym w wieczornych Wiadomościach straszono i tak źle nie będzie.

Gorzej, że wraz z przyjęciem przez premiera funduszu odbudowy straciliśmy naszą suwerenność, a przynajmniej jakąś jego część. Fundusz ten składa się bowiem w znacznej części z pożyczki, która jest żyrowana przez wszystkie 27 krajów UE. Każdy wie, że nic tak nie spaja małżeństwa jak kredyt hipoteczny. Dzisiaj rano obudziliśmy się w kraju, który jest bardziej sfederalizowany z resztą Europy niż kiedykolwiek w historii. I jak żyć panie premierze?!

Ja ze swojej strony mogę obiecać, że dopóki nie zapomnę hasła do panelu edycji portElu, wszystkie artykuły będą się tu ukazywały po polsku, a nie po brukselsku, w dziale kultura ani słowem nie wspomnimy o malarstwie flamandzkim, w rubryce sportowej ciągle będzie obowiązywać zasada „Olimpia pany” i nawet się nie zająkniemy o meczach RSC Anderlecht. Niech w Brukseli wiedzą, że elblążanie nie gęsi i swój polski portEl mają. Nie damy się kupić za unijne srebrniki, a przyjdzie nam to tym łatwiej, że nikt nam ich nigdy nie proponował.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • łubudubu, łubudubu niech żyje nam prezes naszego klubu !!!
 • Bili pianę i nic z tego nie wyszło, stulili ogony. Niech żyje praworządność !!!
 • Olimpia Pany - żółto-biało-niebieskie szatany!
 • Mateusz, dużo krzyku i nic więcej. Wyglądasz na inteligentnego gości, ale tylko wyglądasz. Słuchaj dalej Jarka to zostaniesz największą marionetką tego stulecia i tym samym przejdziesz do historii.
 • i tyle znaczy polska w świecie tyle co nic - rząd wymachiwał szabelką a okazało się ze to był kij i to jeszcze spróchniały a teraz ogłoszą wielkie zwycięstwo takie 27:1 he he
 • ciekawe kiedy ziobro i jego kolesie popełnią "samobója"czy będą słowni tak jak zawsze
 • jest taką marionetką że nawet w konkursie na najlepsze marionetki wyprzedził go duda taka z niego marionetka
 • wróbel i tak to spieprzy
 • w UM jest inaczej. .. zdjeli już Polskie flagi i zastąpili je flagami UE. Portel może nie ale Elbląg sprzadamy za obietnice dobrobytu sprzedającdy - Witek z kolegami z RM
 • A ja od wczesnego rana czekałam na ten artykuł :)i się doczekałam :)cudowny, uśmiałam się jak zawsze z sarkazmów, wiedziałam, że poprawi mi Pan humor :)
 • RobertKoliński Miał być Rejtan Europy i walka do śmierci, miało być veto niewzruszalne, a wyszło jak zwykle: W obliczu tego, że pozostałe 25 państw zwyczajnie stworzy swój własny fundusz, bez Polski i Węgier, zwyczajnie nie było innej możliwości, jak się wycofać. W zamian za mgliste wytyczne - niepowiązane z jakimikolwiek zmianami w rozporządzeniu dotyczącym praworządności - oba reakcyjne centra Europy wycofały się na z góry upatrzone pozycje. Dla Węgier to żaden problem, bo Orban ugrał co chciał i ograł polski rząd (co w sumie nie jest osiągnięciem, iż pijany szympans wygrałby z polskim rządem w dowolnej kategorii), a Ziobro, deklarujący "weto albo śmierć"zostaje w zabawnej pozycji. Ja to tylko jestem ciekaw jak teraz te nieudolne sieroty PiSowskie będą bułki dla Polski w Brukseli kupować, bo podczas tego negocjacyjnego pajacowania zakończonego totalną klęską poobrażali wszystkich partnerów z Europy, zatem chyba teraz aż do Bydgoszczy przyjdzie im jeździć, nieudacznikom; [I czy tow. Koliński nie miał racji od samego początku? Heh:)] Hashtagi: #patoprawica, #LudzieHonoru, #UE, #PiSkleska
 • RobertKoliński Ziobro też krzyczał: "Weto albo śmierć!". No cóż. .. Śpijcie Piękne Aniołki:) Hashtagi: #patoprawica, #LudzieHonoru, #UE, #PiSkleska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  34
  RobertKoliński(2020-12-11)
Reklama