UWAGA!

Dowody czekają

Jeszcze około 2 800 elblążan posługuje się starymi dowodami osobistymi - wynika z obliczeń Urzędu Miasta. Na właścicieli czeka ok. 2 tysiące nowych, gotowych dowodów. W referacie dowodów osobistych nie ma wielkiego ruchu.

Od 1 kwietnia zielone dowody przejdą już całkowicie do historii. Ich posiadacze nie będą mogli posługiwać się nimi przy załatwianiu nawet najprostszych spraw urzędowych. Zdaniem urzędników, stare dowody na nowe wymieni jeszcze najwyżej kilkaset osób. Większość posiadaczy zielonych książeczek to emigranci, którym ten dokument za granicą Polski nie jest potrzebny.
     - Jeśli jednak będą chcieli go wymienić, to mogą zrobić to w każdej chwili- zapewnia Maciej Cichosz, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM. - Muszą jednak osobiście złożyć wniosek i osobiście nowy dowód odebrać.
     Urząd Miejski wydał już w sumie prawie 120 tysięcy nowych dowodów. Wymiana odbywała się sukcesywnie od 2003 roku, apogeum kolejek odnotowano pod koniec grudnia ub. roku, kiedy dziennie urzędnicy przyjmowali nawet kilkaset wniosków. Dla porównania - w tym roku, elblążanie złożyli ich niespełna 3 i pół tysiąca.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama