UWAGA!

Drugoklasiści odwiedzili komendę

 Elbląg, Drugoklasiści odwiedzili komendę
fot. nadesłana

Czy wolno rozmawiać z obcymi ? Czy otworzyłabyś drzwi nieznajomemu ? Czy znasz znumery alarmowe ? Na te i na wiele innych pytań odpowiadali drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie.

Grupa drugoklasistów odwiedziła wczoraj braniewską jednostkę. Spotkanie rozpoczęło się edukacyjną poganką, w trakcie której dzieci mogły wykazać się posiadaną już przez siebie wiedzą. Po wysłuchaniu cennych rad policjanci zaangażowali chętnych do zabaw. Dzieci brały udział w różnych scenkach, które odzwierciedlały sytuację, w których mogą znaleźć się podczas codziennych spacerów czy w trakcie wypoczynku na podwórku.
       Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele zależy od prawidłowego i przede wszystkim bezpiecznego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować, muszą się najpierw tego nauczyć. Dlatego funkcjonariusze spotykając się z najmłodszymi utrwalają zdobytą przez nich wiedzę, a także wciąż przekazują cenne wskazówki.
       Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem jednostki. Każde dziecko miało też możliwość choć przez chwilę znaleźć się za ,,kółkiem'' policyjnego radiowozu. Niespodziankę przygotował dla nich również technik kryminalistyki, który specjalnie dla nich zaprezentował swój specjalistyczny sprzęt.
      
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama