UWAGA!

Teraz ja - Dwie i pół sekundy do śmierci?

 
Elbląg, Czy policja poprzez monitoring wystawia mandaty za to, że ktoś nie zdążył przejechać na pomarańczowym?
Czy policja poprzez monitoring wystawia mandaty za to, że ktoś nie zdążył przejechać na pomarańczowym? fot. WS (arch. portEl.pl)

Prawie rok temu zamieściłem w Teraz ja mój felieton pt. "Trzy sekundy do śmierci", w którym negatywnie oceniłem przepis mówiący o tym, że światła pomarańczowe zapalają się na 3 sekundy przed zapaleniem się światła czerwonego.

Wielu komentatorów pozytywnie oceniło moje uwagi w tym względzie, mając na uwadze fakt, że kierowca ma małe szanse zahamować tak, aby nie przejechać skrzyżowania już na czerwonym, nie mówiąc o zahamowaniu w warunkach opadów czy oblodzenia.
       Niektórzy pisali nawet, że policja stoi np. w obrębie skrzyżowania przy największym centrum handlowym lub poprzez monitoring wystawia mandaty za to, że ktoś nie zdążył przejechać na pomarańczowym. Powiem więcej - monitorowałem to skrzyżowanie. Jest ono szerokie i z „garbem” po środku i według mnie nie ma szans przejechać tego skrzyżowania na pomarańczowym. Sprawdziłem też, że świeci ono 2,5 sekundy, a więc krócej niż obowiązuje w przepisach.
       Z kolei proporcjonalnie za krótko świecą się światła zielone dla pieszych. Na tym skrzyżowaniu przejście normalnym krokiem, w tym czasie jest niemożliwe. Podobna sytuacja jest na przejściu dla pieszych koło dworca PKP i PKS, gdzie pomarańczowe świecą się 2,5 sekundy.
       Zbliżają się święta i wzmożony ruch na tych przejściach. Jeżeli odpowiednie władze elbląskie odpowiadające za ten stan nie dokonają szybko zmian, wniosę do Prokuratury Elbląskiej powiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej materii.
      
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.1 9 30

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Sprawa jest prosta i są na to dwie metody niestety nie do przyjęcia dla policyjnych oprawców drogowych stojących na tych skrzyżowaniach i czyhających tylko na mandaty. Pierwsza to wprowadzić liczniki na sygnalizatorach, druga to wydłużyć czas światła żółtego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  ZnawcaThe(2015-11-30)
 • Policyjni oprawcy drogowih stojący na tych skrzyżowaniach i czyhający tylko na mandaty, to po 1.nie sa od ustawiania świateł, po 2 maja w d. .. ie mandaty
 • Jak dostaną rozkaz strzelać i mordować to tak zrobią.
 • morientes, nie zesraj sie
 • Czemu /? Jakieś obawy ?
 • Przy prędkości 50 km/h czas reakcji to 0,85 sek. W 2,5 sek. trzy razy można się zatrzymać :)
 • Alojzy vel Florek z główką coś nie teges/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  gangstaparadise(2015-11-30)
 • Prosze panstwa, ale o czy my rozmawiamy? Zolte swieci sie wystarczajaco dlugo. Problemem sa kierujacy ktorzy to zolte ignoruja. Policja nie wystawia mandatu za wjazd na skrzyzowanie na zoltym i przejazd na czerwonym. Oni wystawiaja za wjazd za sygnalizator gdy nadawane jest swiatlo czerwone. Typowe zachowanie polskiego kierowcy - swieci zolte - gad do dechy, zapalilo sie czerwone jeszcze przejade zanim tamci rusza. Nie doszukujmy sie problemow i spiskow tam gdzie ich nie ma.
 • W niektórych państwach wprowadzono migającą końcówkę zielonego. Może tym sposobem uniknęłoby się zbędnych kolizji na skrzyżowaniach. Sądzę, że nie jest to dla elektroników zbyt mocno skomplikowane zadanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  Kaligula(2015-11-30)
 • Ronda dla elbląskich drogowców są za bardzo skomplikowane, lepiej jest inwestować w sygnalizację świetlną i jej utrzymanie.
 • zapłaciłem 250 zł i dostałem 6 punktów za wjazd na pomarańczowym na rycerskiej w stronę sopockiej, więc proszę się pomiarkować w swoich opiniach.
 • jestem gotowy wpłacić sto złotych na konto przeznaczone na zakup liczników na sygnalizatorach, na początek spróbujmy wspólnie zadziałać. Może Pan Prezydent i Radni też coś wysupłają na ten cel? Nie musi być po sto pięćdziesiąt, może być po sto trzydzieści złotych. Proszę bardzo, kto zorganizuje zbiórkę?
Reklama