UWAGA!

Dwieście kontroli, trzech pijanych

 
Elbląg, Dwieście kontroli, trzech pijanych
(fot. KMP Elbląg)

W miniony weekend policjanci z ruchu drogowego skontrolowali blisko 200 pojazdów. W dwóch przypadkach zatrzymano kierującym prawa jazdy, bo przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 50 km/h. Policjanci zatrzymali także trzech pijanych kierujących.

54-letni rowerzysta zatrzymany w miejscowości Krzewsk jechał „zygzakiem”, miał w organizmie promil alkoholu. Wcześniej był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu i miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
       Z kolei 18-letni Dariusz S. zatrzymany przez policjantów z Pasłęka w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Młody mężczyzna został zatrzymany w sobotę około godziny 18. Na domiar złego alkotest wykazał ponad promil alkoholu w organizmie 18-latka. Vw polo, którym kierował przekazano innej trzeźwej osobie.
       Najwyższy wynik badania miał jednak zatrzymany wczoraj w Kwietniewie 19-letni Paweł K. Mężczyzna kierował vw sharanem mając 1,24 promila. Prawa jazdy nie posiadał. Teraz odpowie przed sądem za wykroczenie czyli jazdę bez uprawnień oraz przestępstwo - kierowanie pod wpływem alkoholu. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jak zwykle wiochmeni w akcji ! Na wiochach wieśniaki robią co chcą, bo przez lata nikt nie interesował się tak naprawdę tym tematem a w szczególności policja. Myślę, że czas to zmienić i dać wieśniakom do zrozumienia, że przepisy obowiązują wszędzie, nie tylko w miastach.
 • kierującego bez prawa jazdy 19-latka Pawła K. z najwyższym wynikiem 1,24 promila który wczoraj kierował vw sharanem i został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w Kwietniewie osądzić skazać przed odbyciem kary dodać jeszcze 2000 godzin społecznie lub w kamieniołomach i w nagrodę wychłostać i to publicznie wtedy na bank nie siądzie za kółko po pijanemu
 • Brawo Policja przejeżdzam często tymi drogami większość to rajdowcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  ŻUBIK45(2015-11-16)
 • To że w naszym kraju nie ma odpowiednich kar za jazdę po pijaku oraz za nadmierne przekraczanie prędkości świadczą recydywy, zadajcie sobie pytanie i udzielcie sobie odpowiedzi co bym robił jakbym jeździł czy wsiadłbym za kierownice po wypiciu alkoholu jeśli mandat za jazde po wpływem byłby 20-30 tyś zł ? co by było gdyby podobna kara była za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h ? jak myślicie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  jabyłbymgrzeczny(2015-11-16)
 • Najlepsze jest to, że takie łapanki gdzie każdy przejeżdżający dmucha są niezgodne z prawem, według prawa zatrzymać do kontroli by dmuchnąć w alkomat mogą tylko wtedy gdy kogoś podejrzewają o nietrzeźwość. W naszym kraju wszystko jest dziwne.
 • Okoniowaty, co za głupoty pier. .dolisz ?!!
 • Kto ci synku takich bzdur naopowiadał? Twoi koledzy od ładowania folii?
 • Z pierwszym wpisem całkowicie się zgadzam. .. wieśniaki robią co chcą. Zadam pytanie a mianowicie, gdzie jest policja, która powinna pilnować bezpieczeństwa nie tylko w mieście?????
 • Możliwe że śpią a w ogóle to im się nie opłaca jeździć po wioskach bo za mało mieszkańców i prawdopodobieństwo złapania kogoś jest zerowe. Poza tym na wsi jak się pojawią to każdy wie szybciej niż połączenie telefoniczne. W Elblągu, Braniewie, Pasłęku to co innego. A w dodatku nie mają sprawnych radiowozów ani benzyny
 • Art. 74 § 2 KPK dopuszcza przeprowadzanie takich badań wobec oskarżonego, czyli osoby przeciwko której toczy się postępowanie karne i której postawione zostały zarzuty. Art. 308 § 1 KPK dopuszcza ponadto poddanie takiemu badaniu osoby, wobec której istnieje uzasadnione podejrzenie, że popełniła ona przestępstwo. Art. 129 ust. 2 pkt. 3 Prawa o Ruchu Drogowym. Stanowi on, iż funkcjonariusz Policji jest uprawniony do „żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. ” wobec powyższych przepisów nadal uważasz, że pier. .dolę ?!!
 • Chłopcze, to dla Ciebie zbyt skomplikowane. Siadaj na swoją sztaplarkę i popieprzaj po placyku.
 • A żebyś ciulu zrozumiał, wezmę ci to w nawiasy funkcjonariusz Policji jest uprawniony do (żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, ) badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Reasumując, podejrzenie o kierowanie pojazdem, a nie o kierowanie pod wpływem. Pojąłeś? Czy za trudne dla sztaplarkowego?
Reklama