UWAGA!

Dzień Straży Miejskiej

 Elbląg, Dzień Straży Miejskiej
fot. arch. UM w Elblągu

29 sierpnia obchodzony był Dzień Straży Miejskiej. Z tej okazji wczoraj w Straży Miejskiej w Elblągu odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczył wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak. Zobacz zdjęcia.

- Straż Miejska w Elblągu powstała 1996 roku. Najpierw była euforia, później pomysły likwidacji. Dziś, po zmianach jakie przeszła ta formacja nie mamy wątpliwości, jak bardzo ta służba jest w Elblągu potrzebna. Straż Miejska jest zawsze tam, gdzie jest potrzebna. Nie tylko dba o porządek publiczny i dyscyplinuje niepokornych kierowców, ale również uczestniczy w wielu interwencjach. Bardzo dziękuję za te działania. W szczególności dziękuję za pracę wykonywaną podczas pandemii koronawirusa. Wszyscy strażnicy włączyli się bardzo mocno w realizację zadań w tym zakresie – podkreślał podczas uroczystej zbiórki wiceprezydent Janusz Nowak.

Wiceprezydent przekazał również list z życzeniami i podziękowaniami od Prezydenta Witolda Wróblewskiego.

- W związku z przypadającym w dniu 29 sierpnia świętem Straży Miejskiej pragnę złożyć wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom najserdeczniejsze życzenia. Życzę przede wszystkim pomyślności w życiu zawodowym oraz satysfakcji z pełnionej służby. Niech dobrze wypełniana, codzienna praca daje poczucie spełnienia, oraz będzie dla wszystkich funkcjonariuszy źródłem radości. Misją Straży Miejskiej jest służenie mieszkańcom, pomaganie w rozwiązywaniu ich problemów oraz wspomaganie działań związanych z utrzymaniem ładu i porządku w naszym mieście. Dziękuję Państwu za dotychczasową działalność  w tych obszarach. Szczególną wdzięczność pragnę wyrazić za Waszą służbę w ostatnich miesiącach, kiedy to walczymy z pandemią koronawirusa. Swoimi działaniami i postawą udowadniacie, że elblążanie mogą na Was liczyć. Mam również nadzieję, że kolejne zadania, które będziemy wspólnie podejmować przyczynią się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Elbląga – napisał prezydent.

-  Ostatni rok działalności to wiele wyzwań, które podjęliśmy aby móc jeszcze bardziej efektywnie i z zaangażowaniem realizować nasze zadania. Zwiększona została liczba etatów, uzupełnialiśmy sprzęt,  pozyskaliśmy dodatkowy pojazd, wprowadziliśmy nowe rozwiązania organizacyjne, w tym służby w soboty i w niedziele – mówił Arkadiusz Kulik, komendant Straży Miejskiej w Elblągu.

Wczorajsza uroczystość była okazją nie tylko do podsumowania dotychczasowych działań, ale również do wręczenia awansów i wyróżnień.

Informacja UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "Ostatni rok działalności to wiele wyzwań […] Zwiększona została liczba etatów, uzupełnialiśmy sprzęt, pozyskaliśmy dodatkowy pojazd, wprowadziliśmy nowe rozwiązania organizacyjne. "buhahaha! A co zrobiliscie dla miasta i mieszkancow?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  bluselka(2020-09-03)
 • Brawo SM
 • no nieeeee, to jakaś paranoja
 • Na tych pasożytów idzie rocznie ponad 2 miliony zł! Czy widzieliście ich na mieście w patrolach ale pieszo? nieee, śpią w autach, jeżdzą sobie w czasie godzin służbowo i wożą dzieci do szkoły, żony do pracy i po zakupy, oni tylko wożą tyłki w autach, a często w czasie godzin pracy po prostu siedzą sobie w domach, i uwierzcie mi że wiem o tym!!!
 • ktoś powinien beknąć za utrzymywanie tych nierobów przez tyle lat! tu muszą być jakieś dziwne powiązania i układy!
 • Do lopat zagonic darmozjadow i nierobow !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Wasyli Trabka(2020-09-04)
Reklama