UWAGA!

Dziś kluczyki do radiowozów, a za dwa lata klucze do drzwi nowej komendy

 Elbląg, Dziś elbląscy policjanci odebrali kluczyki do nowych radiowozów
Dziś elbląscy policjanci odebrali kluczyki do nowych radiowozów (fot. Anna Dembińska)

Komenda Miejska Policji w Elblągu otrzymała siedem nowych radiowozów. Dziś (15 stycznia) odbyło się ich przekazanie do służby. Zobacz zdjęcia. Środki na zakup aut przekazała Komenda Główna Policji oraz samorządy: Elbląga, Pasłęka, Milejewa, Tolkmicka, Młynar i Godkowa. I tak na dobry początek 2018 r. drzwi do radiowozów zostały otwarte. Z kolei koniec roku 2019 ma przynieść otwarcie innych drzwi, do nowej komendy przy ul. Lotniczej.

Dziś (15 stycznia) w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu odbyła się odprawa służbowa, która rozpoczęła się miłym akcentem, bo przekazaniem prezentów. Siedem nowych radiowozów zasili tabor elbląskiej komendy. Auta zakupiono ze środków centralnych, a także dzięki wsparciu finansowemu prezydenta Elbląga, starosty elbląskiego, burmistrza miasta i gminy Pasłęk, burmistrzów Młynar i Tolkmicka oraz wójtów gmin Elbląg, Milejewo i Godkowo.
       Wśród przekazanych radiowozów znalazło się pięć hyundai i20, kia ceed i volkswagen T6. Trafią one teraz do służby patrolowej, policjantów dzielnicowych poszczególnych gmin oraz do Komisariatu Policji w Pasłęku. Wszystkie pojazdy są oznakowane i wyposażone w policyjny sprzęt. Dodatkowo jeszcze w tym roku do ruchu drogowego mają trafić dwa nowe auta: bmw oraz kia ceed.
       Radości z prezentów nie krył insp. Robert Muraszko, komendant miejski policji w Elblągu:
       - Każde dofinansowanie jest dla nas znaczące - podkreślał. - Dzięki niemu możemy kupić pojazdy służbowe, ale też niezbędny sprzęt biurowy. Wsparcie rządowe jest coraz bardziej widoczne, co zaczynają odczuwać sami policjanci, ale samorządy też dbają o bezpieczeństwo, czują się odpowiedzialne i też chętnie nas wspierają.
       - W całym województwie, w ramach sponsoringu, zakupiliśmy prawie 40 pojazdów, z czego pięć trafiło do Elbląga, natomiast dwa zostały zakupione ze środków centralnych - dodał insp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji w Olsztynie.
       Dziś otwarte zostały drzwi nowych radiowozów, a kiedy otworzą się drzwi nowej komendy w Elblągu?
       - Lokalizacja już jest, poprzedzona badaniami i spotkaniami, i myślę, że właściwa - wskazywał insp. Tomasz Klimek. - Zaczynamy inwestycję w tym roku i mam nadzieję, że na koniec 2019 r. będziemy otwierać drzwi nowej komendy w Elblągu.
      
       Jest bezpiecznie
       Dzisiejsza odprawa służbowa to także czas podsumowania pracy elbląskich policjantów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. I tak: w 2017 roku odnotowano 3615 wszystkich przestępstw. Tych o charakterze kryminalnym było 2294 - to jest o 486 mniej niż w 2016 roku. Przestępstw gospodarczych było 790, narkotykowych 137, gdzie w 2016 roku liczba ta wynosiła 166 przestępstw. Policjanci kryminalni w 2017 roku zabezpieczyli blisko 50 kg narkotyków.

  Elbląg, Siedem nowych radiowozów
Siedem nowych radiowozów (fot. AD)

Wykrywalność przestępstw ogółem wyniosła w Elblągu 71,6 proc. Jeżeli chodzi o wykrywalność kryminalną to w kategorii kradzież samochodu wyniosła ona 52,8  procent, kradzież z włamaniem to wynik wykrywczy na poziomie 52,2 proc., a w kategorii bójki i pobicia wykrywalność sięgnęła 96 proc
       W 2017 roku interweniujący policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 51 sprawców przestępstw, 522 osoby poszukiwane oraz 2836 osób do wytrzeźwienia. Policja wzywana była na interwencje w ciągu całego roku 14 643 razy. Zrealizowano także ponad 29 tysięcy służb patrolowych. W 2017 roku na naszym terenie miało miejsce 158 wypadków drogowych, w których ranne zostały 194 osoby a 15 osób zginęło. Funkcjonariusze z ruchu drogowego w minionym roku sprawdzili trzeźwość ponad 62 032 kierujących.
       Ponadto funkcjonariusze wydziału prewencji kryminalnej oraz policjanci dzielnicowi w 2017 roku przeprowadzili łącznie 5 debat z mieszkańcami z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” promujących narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku roku odnotowano na niej ponad 2300 zgłoszeń. Ponadto do wielu spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą w szkołach doliczyć można liczne projekty związane z bezpieczeństwem i edukacją. Można wymienić tu m.in. serię filmów edukacyjnych w ramach programu Erasmus+, kampanię Bezpieczny Senior z filmem „Oszukaj oszusta – skierowaną do osób starszych, a także edukację najmłodszych, czyli np. działania „Bezpieczny EL przedszkolak” oraz rozdawanie odblasków.
       - Utrzymujemy dobrą pracę policji - podkreślał komendant miejski policji w Elblągu, a jego szef z Olsztyna dodał: - Elbląg jest miastem bezpiecznym.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama