UWAGA!

EKO stawia na Balbuzę

 
Elbląg, Cezary Balbuza kandydatem na prezydenta miasta z ramienia Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej
Cezary Balbuza kandydatem na prezydenta miasta z ramienia Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej (fot. AD)

Cezary Balbuza jest kandydatem na prezydenta miasta z ramienia Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej. Jego program opiera się na etyce, ekonomii, empatii. I choć w poprzednich, przedterminowych wyborach uzyskał niewiele ponad tysiąc głosów wierzy, że tym razem powalczy o najwyższe stanowisko w mieście w drugiej turze.

Elbląska Koalicja Obywatelska to: Stowarzyszenie Elbląski Komitet Obywatelski, środowisko Polski Razem, Stronnictwo Demokratyczne oraz grupa elblążan niezrzeszonych. Ma być alternatywą dla tych, którzy nie chcą głosować na partie polityczne.
       - Doświadczenie poprzednich wyborów pokazało, że wiele wartościowych programów przegrało z komitetami partyjnymi. Wszystkie Komitety Wyborcze Wyborców w sumie zdobyły tyle samo głosów, co Platforma Obywatelska, ale przegrały, bo działały w pojedynkę – tak Stefan Rembelski tłumaczy powołanie do życia Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej. - Te wybory nie wniosły żadnej świeżości, a polityka władz miasta jest pasmem ciągłych improwizacji polegających, szczególnie w ostatnich latach, na konsumpcji środków unijnych. Nie do końca zresztą racjonalnie. W zasadzie polega na ciągłym zadłużaniu miasta i w efekcie jesteśmy już przed murem, bo te możliwości finansowania wyczerpały się.
       EKO deklaruje, ze jest komitetem niepartyjnym. Co łączy członków koalicji? - Program, nowoczesna wizja rozwoju miasta – przekonuje Stefan Rembelski. - Będziemy zabiegać o głosy dotychczasowych wyborców, ale i tych elblążan, którzy są zmęczeni partyjnymi wojenkami. W wyborach samorządowych to nie ten pułap, by ścierać się na poglądy polityczne. Chcemy, by elblążanie uwierzyli, że można coś w Elblągu realnie zrobić.
       EKO zapewnia, że ma program konkretny, możliwy do zrealizowania, który ma zaskoczyć. - Nie będzie w nim o przyłączeniu Elbląga do Pomorza, ani o przekopie Mierzei Wiślanej, ani o powrocie do 49 województw, bo takie decyzje nie leżą w gestii samorządowców lokalnych – dodaje Paweł Nieczuja-Ostrowski. - A miastu cały czas brakuje programu rozwoju.

  Elbląg, Podczas dzisiejszej konferencji prasowej EKO przedstawiła kandydata na prezydenta, 25 września zaprezentuje program wyborczy
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej EKO przedstawiła kandydata na prezydenta, 25 września zaprezentuje program wyborczy (fot. AD)

  Ten program Elbląska Koalicja Obywatelska chce zaprezentować mieszkańcom na otwartej konferencji, która odbędzie się 25 września o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim.
       A póki co, EKO odsłoniła kartę z nazwiskiem kandydata na prezydenta Elbląga. To Cezary Balbuza, popierany w ubiegłorocznych wyborach przez EKO, ale Elbląski Komitet Obywatelski. Uzyskał 1 098 głosów, co dało mu siódme miejsce w ubieganiu się o fotel prezydenta (EKO zaproponowało 35 kandydatów na radnych, żadnemu z nich nie udało się wejść do Rady Miasta), a przed drugą turą przekazał poparcie Elżbiecie Gelert z PO. Teraz wierzy, że sam powalczy o prezydenci fotel w "dogrywce". - Podczas poprzedniej kampanii były w Elblągu obecne gwiazdy ogólnopolskiej sceny politycznej, które przyjechał z poparciem dla kandydatów swoich partii. W tym roku wybory samorządowe odbywają się w całym kraju i już nie będzie tak licznych odwiedzin – wskazuje Cezar Balbuza. - Nasz program będzie jak biznesplan – zapowiada. Czego chce dla miasta? - Powiększenia obszaru [pomysł połączenia w aglomerację miasta i gminy wiejskiej – red.], ludności i zatrudnienia. I w myśl hasła wyborczego EKO "Uwierzmy w Elbląg" wierzy - w zwycięstwo.
       EKO zapewnia też, ze zapełni listy kandydatami na miejskich radnych. - Z tym nie będzie żadnych problemów – zapewnia Stefan Rembelski.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No cóż zdobył dwa razy więcej niż Pukin czy kandydat gdzie pełnomocnikiem był Edmund Szwed. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  34
  o.biektywny(2014-09-16)
 • Zero konkretów. Stawiam na KNP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  60
  20
  Zen55(2014-09-16)
 • ooooo Baal Boże
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  9
  jaaaaaaaaaaaaaa(2014-09-16)
 • Z całą pewnością będzie to jakaś alternatywa, a fakt że nie ma tam awanturników politycznych tylko dobrze o nich świadczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  33
  PISlamista(2014-09-16)
 • Przynajmniej wiadomo czego można się spodziewać i czego chce. Po prostu realista !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  35
  Misiaczek.,pysiaczek(2014-09-16)
 • ciekawe, w każdym razie jest szansa na coś innego niż partie, a z ciekawymi ludźmi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  31
  marian0(2014-09-16)
 • Pod tym sztandarem SD widocznym na zdjęciu. Balbuza i Babijc daleko nie zajadą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  8
  wyborczyni(2014-09-16)
 • hmmmm, nawet śmieszne to jest, a wcale nie podejrzewałem ich o poczucie humoru
 • a ja stawiam na Tolka Banana
 • to zbiór niewybieralnych nieudaczników chcących pożyć sobie na nasz koszt, takim ludziom mowie NIE
 • Panie Balbuza, nauczycielem statystyki w Ekonomiku był Pan przeciętnym, a tu prezydentura się marzy ?? No właśnie. .. .marzy. .. .. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  10
  mooon(2014-09-16)
 • Moze i drugiej stronie by dano dojść do głosu. To nie SD jest w Elblaskiej Koalicji Obywatelskiej tylko mało aktywny członek Klubu SD o nazwisku Stefan Rembelski, który zbajerował mało aktywnego przewodniczącego Klubu SD w tajemnicy przed członkami Klubu(zgodnie ze statutem to Klub jest władzą i zarząd Klubu) i obaj panowie zawarli prywatną Koalicję bez zgody większości członków Klubu SD. Czy tacy ludzie, którzy nie wykazali uczciwości są uczciwi wobec elblążan, oceńcie to państwo elblążanie idąc na wybory. Jako Elblążanin i członek SD nie oddam złamanego grosza na Elbląską Koalicję Oszustów(EKO).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  10
  giau(2014-09-16)
Reklama