UWAGA!

Ekologicznie w Domu pod Cisem

 Elbląg, Ekologicznie w Domu pod Cisem

Zwiedzanie Domu pod Cisem i warsztaty ekologiczne współorganizowane przez PSONI – tak upłynie czwartkowe (25 maja) popołudnie przy ulicy Stawidłowej 3. Wszystko to już od godziny 14 w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych. Dodatkowo o godz. 15 rozpocznie się kawiarenka obywatelska „Wprowadź do swojego życia zasady 5R”.

- Te kilka zdroworozsądkowych zasad, określanych jako 5R pomoże nam ograniczyć powstawanie odpadów. Jest to powiązane ze stylem życia zero waste, czyli zero śmieci. Warto dbać o otoczenie, chronić zasoby naturalne i myśleć o przyszłości naszych dzieci – mówi Arkadiusz Jachimowicz, prezes Stowarzyszenia ESWIP, które prowadzi Dom pod Cisem.
       Jak brzmią wspomniane zasady? Gdzie w Elblągu są miejsca przyjazne gospodarce o obiegu zamkniętym? Tego dowiesz się podczas kawiarenki obywatelskiej „Wprowadź do swojego życia zasady 5R”, która rozpocznie się o godzinie 15.
       - W ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych zapraszamy w czwartek do zwiedzania Domu pod Cisem. Na pierwszych odwiedzających czekamy o godz. 14, na kolejnych o godz. 15, i 17– mówi Justyna Duks, szefowa Domu pod Cisem, który mieści się przy ulicy Stawidłowej 3. – Opowiemy o naszej pracy i idei zero waste, którą praktykujemy.

Dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną od godz. 15 rozpoczną się warsztaty podczas których wykonywane będą ekologiczne mydełka. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
       - Na gości odwiedzających w czwartek Dom pod Cisem czekają niespodzianki – dodaje Justyna Duks ze Stowarzyszenia ESWIP.

 

Kawiarenka obywatelska organizowana jest w ramach projektu “Wspólnie możemy więcej” finansowanego z funduszy EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

ESWIP

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama