UWAGA!

Elaktywny Dzień Kobiet. Zapisz się już teraz!

 Elbląg, Elaktywny Dzień Kobiet. Zapisz się już teraz!

Półmaraton lesny, bieg na 7 km, zawody nordic walking, bieg z przeszkodami OCR i zajęcia rekreacyjne  - to wszystko czeka na uczestników Elaktywnego Dnia Kobiet, który odbędzie się w Bażantarni w niedzielę, 8 marca. Trwają zapisy na imprezę.

Już po raz piąty Stowarzyszenie Krzewienia Sportu Elaktywni zaprasza mieszkańców Elbląga i regionu do wspólnego uczczenia Dnia Kobiet na sportowo.

– Tym razem rozszerzamy formułę zawodów. Oprócz Półmaratonu Leśnego i biegu na 7 km zachęcamy do udziału w zawodach nordic walking na dystansie 7 km, biegu z przeszkodami OCR, zajęciach rekreacyjnych i biegach dla dzieci. Na każdą z pań na mecie będzie czekał kwiatek, a każdy uczestnik zawodów biegowych i nordic walking otrzyma pamiątkowy medal. Na najlepszych będą czekać statuetki  – informuje Łukasz Piśkiewicz, prezes SKS Elaktywni.

- Bieg z przeszkodami będzie miał charakter pokazowy, bez ścigania się. Wyznaczymy trasę o długości 500-1000 m, każdy począwszy od dziecka po dorosłego będzie mógł pokonać lub ominąć przygotowane przeszkody, zarówno indywidualnie jak i grupowo – dodaje Bogusław Tołwiński, popularyzator biegów OCR w Elblągu. – Będzie to m.in. wspinanie po linie, przenoszenie ciężarów, równoważnia, czołganie, przeskoki przez naturalne przeszkody itp. Będzie można pokonać jedną pętlę lub więcej, w zależności od możliwości uczestnika. Rodzice będą mogli we współpracy z dziećmi zmagać się z trudnościami na trasie.

Udział w półmaratonie, biegu na 7 km i zawodach nordic walking jest płatny (w zależności od dystansu 20-30 zł), a udział w zajęciach rekreacyjnych, biegu z przeszkodami i biegach dla dzieci – bezpłatny. Na każdy rodzaj zawodów należy się zapisać poprzez stronę internetową elektronicznezapisy.pl

Impreza odbędzie się w niedzielę, 8 marca, start i meta na polanie za muszlą koncertową w Bażantarni. Początek o godz. 11.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym imprezy

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama