UWAGA!

Elbląskie parki i ich zakamarki

 Elbląg, Elbląskie parki i ich zakamarki
Fot. Michał Skroboszewski

Sondaż portElu

Jaki jest Twój ulubiony elbląski park?
Bażantarnia 36.3%
Dolinka 16.4%
Modrzewie 11.0%
Kajki 28.2%
Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego 0.5%
Traugutta 4.6%
Planty 3.0%
Liczba głosów: 372. Sondaż został zakończony.

Elbląg parkami stoi, a teraz, gdy zaczęła się wiosna, odwiedzamy je jeszcze chętniej. Dlatego dziś pytamy mieszkańców miasta w naszej kolejnej ankiecie, jaki elbląski park lubią najbardziej... i dlaczego?

Może Bażantarnia, wraz z jej leśnymi szlakami i muszlą koncertową? A może jednak park Dolinka, który niedawno mocno zmienił swoje oblicze? Jest też park Modrzewie, z przemysłową historią Elbląga w tle, park Kajki z urokliwym ogrodem różanym... Nie możemy zapomnieć o parku im. gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego z jego zielnikami, parku Planty z charakterystyczną grotą... A może Waszym faworytem okaże się jednak park Traugutta, z jego ciekawą, "cmentarną" historią?

Jesteśmy bardzo ciekawi, jaki elbląski park lubicie najbardziej, zachęcamy więc do udziału w ankiecie. Oczywiście takich parkowych/zielonych terenów jest w mieście więcej (choćby park w pobliżu ulic 3 Maja i Oboźnej), poprzestańmy jednak na wcześniej wymienionych – większych i bardziej znanych. Zachęcamy też do uzasadnienia tej czy innej decyzji, w czym pomoże sekcja komentarzy.

A tych, którzy lubią zwiedzać piękne zakamarki Elbląga i regionu, zapraszamy do zainstalowania aplikacji na smartfony Kraina Buka, w której znajdziecie grę "Rusz się na wiosnę z portElem". Z grą wiąże się konkurs z nagrodami, który zorganizowaliśmy z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej i z Nadleśnictwem Elbląg. Więcej tutaj.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama