UWAGA!

Elbląskie parki i ich zakamarki

 Elbląg, Elbląskie parki i ich zakamarki
Fot. Michał Skroboszewski

Sondaż portElu

Jaki jest Twój ulubiony elbląski park?
Bażantarnia 36.3%
Dolinka 16.4%
Modrzewie 11.0%
Kajki 28.2%
Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego 0.5%
Traugutta 4.6%
Planty 3.0%
Liczba głosów: 372. Sondaż został zakończony.

Elbląg parkami stoi, a teraz, gdy zaczęła się wiosna, odwiedzamy je jeszcze chętniej. Dlatego dziś pytamy mieszkańców miasta w naszej kolejnej ankiecie, jaki elbląski park lubią najbardziej... i dlaczego?

Może Bażantarnia, wraz z jej leśnymi szlakami i muszlą koncertową? A może jednak park Dolinka, który niedawno mocno zmienił swoje oblicze? Jest też park Modrzewie, z przemysłową historią Elbląga w tle, park Kajki z urokliwym ogrodem różanym... Nie możemy zapomnieć o parku im. gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego z jego zielnikami, parku Planty z charakterystyczną grotą... A może Waszym faworytem okaże się jednak park Traugutta, z jego ciekawą, "cmentarną" historią?

Jesteśmy bardzo ciekawi, jaki elbląski park lubicie najbardziej, zachęcamy więc do udziału w ankiecie. Oczywiście takich parkowych/zielonych terenów jest w mieście więcej (choćby park w pobliżu ulic 3 Maja i Oboźnej), poprzestańmy jednak na wcześniej wymienionych – większych i bardziej znanych. Zachęcamy też do uzasadnienia tej czy innej decyzji, w czym pomoże sekcja komentarzy.

A tych, którzy lubią zwiedzać piękne zakamarki Elbląga i regionu, zapraszamy do zainstalowania aplikacji na smartfony Kraina Buka, w której znajdziecie grę "Rusz się na wiosnę z portElem". Z grą wiąże się konkurs z nagrodami, który zorganizowaliśmy z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej i z Nadleśnictwem Elbląg. Więcej tutaj.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Park Bażantarnia szczególnie za utrudnienia na szlakach przez powalone drzewa. Szlak zielony od kilku miesięcy leżą drzewa uniemożliwiając swobodne przejście.
 • Modrzewie. Niby ten park jest dopieszczany (ławki huśtawki, nasadzenia ), a w głębi parku alejki od lat nie remontowane, z wyrwami od spływającej z góry wody i brakujacymi drzewami które zniknęły gdy przed lat przekopano park od Mazurskiej do Wiejskiej, pod położenie rur ciepłowniczych.
 • Redakcjo ! zapraszam na przejażdżkę rowerową naszą przepiękną trasą - deptakiem nad rzeką Kumielką takiego syfu jaki jest przy niej nigdzie nie zobaczycie zwłaszcza na fragmencie od Grunwaldzkiej do jej ujścia przy moście kolejowym, syf ten to wynik braku myślenia przy projektowaniu bo nikt nie przewidział tam śmietnika i śmieci walają się wszędzie !
 • Czy widział ktoś mojego borsuka w bażantarni?
 • Sobota - akcja sprzątania Bażantarni, super pomysł młodzieży, fajny odzew społeczeństwa. Niedziela biegi po bażantarni - super odzew społeczeństwa i udział wielu zawodników. Poniedziałek - pierwszy dzień wiosny wiata Bartek przy green velo takiego syfu to ja tam nie widziałem odkąd chodzę do Bażantarni a zostawiła to grupa młodzieży (waszych dzieci) opakowani po chipsach, puszki po energetykach to jeszcze rozumiem ale butelka po jagermaisterze czy piwie ? halo! czy to nie przegięcie ?
 • Zastanawiam się, dlaczego Kajki nazywa się parkiem. Drzewa to tam można na palcach jednej ręki policzyć. To jest wielki trawnik z alejkami i tyle.
 • @Jeleń - Widziałem szedł z bobrem do jeża
 • A gdzie pigalak?
 • A Planty gdzie?
 • @smakoszka - Taki park nie istnieje, sa Planty.
 • Dolinka to już jest bardziej plac zabaw niż park
 • Jeżdzę autem prawie 50 lat, ale też oczywiscie pieszo, więc mam skalę porównawczą. Elbląg z okien auta i okiem pieszego to dwa zupelnie inne miasta. Pierwsze jest ok, ale pieszo szczególnie Stare, Wyspa i Śródmiescie to jakaś masakra jest. A ponieważ wladza oczywiscie wozi się autami to i mysli - o co tym biednym ludziom chodzi ? A co do Parku w samym mieście to licze na zapowiadaną rewitalizację Plant. z muszlą koncertowa na czele, co już dawno powinno nastapić.
Reklama