[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16 września rozpocznie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kampania od 18 lat promuje ekologiczne formy transportu, takie jak: komunikacja miejska, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Tematem tegorocznej edycji ETZT będzie "Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy" a hasłem przewodnim "Chodź z nami".

ETZT promuje ekologiczne formy mobilności takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Ma na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza, tworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów.

Kulminacyjnym punktem ETZT jest Europejski Dzień bez Samochodu (22 września), kiedy to Zarząd Komunikacji Miejskiej zaprasza wszystkich, na co dzień zmotoryzowanych Elblążan, do skorzystania z komunikacji miejskiej. W tym dniu uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów będzie ważny dowód rejestracyjny samochodu. Co ważne – bezpłatna jazda na dowód rejestracyjny dotyczy nie tylko kierowców, ale również członków ich rodzin.

Elbląskie obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu rozpoczniemy awansem już 14 września. Wtedy to zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną odsłonę warsztatów miejskiej jazdy na rowerze, podczas których będziemy poznawać zasady bezpiecznego i ergonomicznego poruszania się po Elblągu.  Kolejnego dnia, 15 września,  zapraszamy na wycieczkę rowerową do Powodowa koło Rychlik, gdzie będziemy mieli unikalną okazję zwiedzenia zabytkowego pałacu, będącego własnością Pana Leszka Wójcika.

 

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu od 16 do 22 września Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu przygotował konkurs: „Tydzień z elbląską komunikacją miejską”. Konkurs będzie prowadzony na oficjalnym fanpage’u ZKM w Elblągu. Codziennie, w godz. 7:00 - 15:00 będziemy zadawać jedno pytanie związane z elbląską komunikacją miejską. Pierwsza osoba która polubiła lub polubi (w trakcie trwania konkursu) naszą stronę i udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe zadane w danym dniu, otrzyma bilet 30 – dniowy ważny w strefie miejskiej i podmiejskiej.

Natomiast 21 września, podczas Elbląskiego Dnia Bez Samochodu Witold Wróblewski Prezydent Elbląga organizuje w godzinach 10:00 – 13:00 przejazd i festyn rowerowy.

Przejazd długości 8 km zostanie przeprowadzony niżej wymienionymi ulicami Elbląga, zaczynając się o godz. 10 na placu Jagiellończyka, a kończąc na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Agrykola, gdzie między godziną 11 a 13 odbędzie się rowerowy festyn.

Plac Jagiellończyka-Karowa-Teatralna-12 Lutego-Armii Krajowej-Pocztowa-Rycerska-Tysiąclecia-Grunwaldzka-Lotnicza-Fredry-Malborska-Łódzka-Skrzydlata-Lotnicza-Grunwaldzka-Mickiewicza-Kościuszki-Agrykola-Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3.

Zbiórka uczestników na placu Jagiellończyka. Ruszamy o godz. 10.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama