UWAGA!

Ferie (zdez)organizowane

 Elbląg, Ferie (zdez)organizowane
fot. Anna Dembińska

Piłka nożna pod okiem trenera? Nie każde dziecko ma taką możliwość. Dlatego podczas ferii w hali przy ul. Grunwaldzkiej zorganizowano zajęcia, na których trenerzy Elbląskiej Szkółki Piłkarskiej mogliby, na przykład, wyłowić piłkarskie talenty. Mogliby, gdyby na nie przyszli. Tak się jednak nie stało, bo... nikt im nie powiedział, że mają je prowadzić. Zobacz więcej zdjęć. 

W piątek, 26 stycznia, na Hali sportowo - widowiskowej miały odbyć się zajęcia pod kierunkiem trenerów z Elbląskiej Szkółki Piłkarskiej oraz piłkarek z Kram Startu Elbląg. Poszliśmy zobaczyć jak to wygląda.
       O godz. 10.30 na płycie trwał zacięty mecz piłki nożnej. Podszedłem do osób, które stały na sali.
       - Dzień dobry, Sebastian Malicki, Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl, szukamy organizatora – zapytałem.
       - Nie ma – usłyszałem w odpowiedzi
       - Słucham? - treść odpowiedzi do końca jeszcze do mnie nie dotarła.
       - Organizator nie dotarł. Zorganizowałyśmy więc dla dzieci mecze we własnym zakresie – tłumaczyły Magdalena Polkowska i Aleksandra Różalska, nauczycielki, które zostały wydelegowane przez ratusz do pomocy w zajęciach sportowych na Hali sportowo- widowiskowej.
       Dlaczego jednak nie było nikogo z Elbląskiej Szkółki Piłkarskiej? W klubie dowiedzieliśmy się, że... nikt im nie powiedział, że mają prowadzić dziś zajęcia.
       - Faktycznie, było coś nie tak z przepływem informacji – potwierdził Andrzej Bugajny, dyrektor MOSiR – u, który odpowiada za część sportową ferii.
       Wystarczyło jednak spojrzeć do niebieskiej książeczki z feryjnym rozkładem jazdy, aby zorientować się jaki klub, gdzie i o której prowadzi jakie zajęcia. Przypominamy, że Elbląska Szkółka Piłkarska otrzymała w ratuszowym konkursie na organizację zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych 2 tysiące złotych.
       - Zapłacimy tylko za zajęcia, które faktycznie się odbyły. Jest jednak możliwość, aby Elbląska Szkółka Piłkarska zrobiła dodatkowe zajęcia w przyszłym tygodniu. Chciałbym potwierdzić, że to tylko możliwość, a nie pewna wiadomość – wyjaśnił Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.
       Sytuacja mogła powtórzyć się o godzinie 11, kiedy miały się zacząć zajęcia z piłki ręcznej, prowadzone przez piłkarki z Kram Startu Elbląg. Elblążanki w ten weekend grają mecz w Jeleniej Górze i już na niego pojechały. Na ich miejscu pojawili się szczypiorniści Mebli Wójcik i przeprowadzili zajęcia.
      
       Po publikacji artykułu otrzymaliśmy stanowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w tej sprawie.
      
      
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, iż wszelkie informacje związane z organizacją zajęć sportowych podczas ferii zimowych w obiekcie Hali Sportowo-Widowiskowej zostały przekazane zainteresowanym klubom już w połowie grudnia 2017 roku. Harmonogram zajęć przygotowanych dla dzieci tworzony był w ścisłej współpracy z tymi podmiotami. W związku z powyższym, informacja przekazana przez Elbląską Szkółkę Piłkarską jakoby nie był im znany plan zajęć, jest informacją nieprawdziwą. Ponadto przypominamy, iż zajęcia nie zostały odwołane. Trening został przeprowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego, którzy każdorazowo towarzyszą trenerom podczas organizowanych zajęć. Pragniemy poinformować, iż MOSiR dołoży wszelkich starań, by zaistniała sytuacja nie miała miejsca w przyszłości. Jednocześnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej oferty w drugim tygodniu ferii zimowych.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A "dyrektor z zawodu dyrektor" i tak ma się dobrze. Co mu zrobi p. Wróblewski z MOSiR-u go /nie/wyrzuci? Zawsze tak było - nauczyciele wf przychodzili i nie wiedzieli po co? Nieprawdaż p. "dyrektor z zawodu dyrektor"? Jak się nie ma pojęcia o zajęciach sportowych i ich organizacji to i takie /delikatnie mówiąc / niedociągnięcia?
 • za friko- to się nie pofatygowali-bo po co. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  maniek77(2018-01-26)
 • MOSIR nigdy nie był za szkoleniem dzieci i młodzieży bo w tym nie ma kasy i nie idzie zarobić to niech się bachorami zajmują nauczyciele przecież po to oni są
 • TAKI artykuł na Portelu? Nigdy bym się nie spodziewał, że w tym mieście jest coś niezorganizowane i będziecie chcieli się tym zająć, zwłaszcza gdy będzie chodziło o Pana Bugajnego.
 • Ale problemy z d. .. .No zdarzają się takie sytuacje.
 • Bugaj i ropuch dwaj prekursorzy tężyzny fizycznej w naszym mieście. Obraz żenady,nieudacznicy Warszawa i obsadzania niekompetentnych kolesi na stołkach. Na górze Chrobrego nie wydzielono nawet toru do zjazdów na sankach. Dzieciaki są przeganiane ze stoku. Na jesień przegonimy ropucha a wraz z nim bugaja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Yataman(2018-01-26)
 • Od pracy z dziećmi bardziej jest Szkolny Związek Sportowy. I pewnie by nie nawalił.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  marlekser(2018-01-26)
 • A może ktoś się odważy ogłosić konkurs na dyrektora MOSiRu
 • Facet nie radził sobie z halą, a teraz ma ogarnąć cały MOSiR. Gdzie miał nauczyć się zarządzania? Zaocznie na PWSZ? Proszę, nie rozśmieszajcie. Kto ma ogłosić konkurs, ten który go obsadził? Jedyna szansa w jesiennych wyborach. Jak zmieni się prezydent to zmienią się ludzie na stołkach. Chyba gorzej niż obecnie być nie może.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  doczerek(2018-01-26)
 • A może p. Wróblewski. .. dołoży wszelkich starań. .. i rozwiąże umowę o pracę z tym "dyrektorem z zawodu dyrektorem", aby już nie było niedociągnięć, tylko czy prezydent się temu panu postawi?
 • cały Bugajny. Lata się zmieniają, ale Andrzej cały czas u włądzy :)
 • @czerek - Nikt się nie odważy bo konkursu to spasiony Andrzej by na pewno nie wygrał.
Reklama