UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gdzie nocą do lekarza?

 
Elbląg, Sieć szpitali ma być korzystna dla pacjentów
Sieć szpitali ma być korzystna dla pacjentów (fot. MS, arch. PortEl.pl)

System tzw. sieci szpitali, który w założeniu ma zagwarantować krótsze kolejki i łatwiejszy dostęp do poradni lekarskich, za chwilę rozpocznie działanie. Dwa elbląskie szpitale, które się w nim znalazły, musiały dostosować się do nowych zasad dotyczących nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Od 1 października Wojewódzki Szpital Zespolony poprowadzi usługi ambulatoryjne, natomiast porady wyjazdowe będzie zapewniał Szpital Miejski.

Kompleksowa opieka nad pacjentem, lepsza dostępność do poradni przyszpitalnych oraz zapewnienie korzystniejszych warunków funkcjonowania szpitali – to główne cele utworzenia sieci szpitali, czyli systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ). W sieci znalazły się szpitale szczególnie istotne dla zapewnienia pacjentom równego dostępu do świadczeń zdrowotnych.
       Nowelizacja państwowego systemu opieki zdrowotnej ma według Ministerstwa Zdrowia skrócić kolejki na szpitalnych oddziałach ratunkowych, na których pacjenci dotychczas wielokrotnie w ciężkim stanie musieli odczekać nawet kilka godzin. Resort zapewnia także poprawę sytuacji w izbach przyjęć oraz łatwiejszy dostęp do przyszpitalnych poradni.
       Szpitale w sieci są zobowiązane zagwarantować pacjentom nie tylko leczenie szpitalne, ale także dostęp do poradni specjalistycznych oraz rehabilitacji. Z kolei przychodnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą funkcjonować obok Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i izb przyjęć, dzięki czemu znacząco poprawi się dostęp do tych świadczeń.
       - Między nami, czyli pomiędzy Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym oraz Szpitalem Miejskim, doszło do porozumienia. Z dniem 1 października szpital Wojewódzki będzie prowadził wszystkie ambulatoryjne usługi, porady nocne i świąteczne, natomiast porady wyjazdowe poprowadzi Szpital Miejski. Będzie to pomoc lekarska i pielęgniarska – wyjaśniała Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ, podczas poniedziałkowej (25 września) konferencji.
       Jak dodała, ze względu na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, 2 i 3 października pewne części tego miejsca będą niedostępne.
       - W tym czasie będą występowały utrudnienia. Powiadomiliśmy wszystkich wokół, jesteśmy w kontakcie ze Szpitalem Miejskim, który na ten czas zabezpieczy nam ambulatorium chirurgiczne i internistyczne – mówiła Elżbieta Gelert.
oprac. mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama