UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gdzie zmieni się dyrektor?

 
Elbląg, Nowym dyrektorem III LO będzie od 1 września Beata Orzech, dotychczasowy zastępca
Nowym dyrektorem III LO będzie od 1 września Beata Orzech, dotychczasowy zastępca (fot. Witold Sadowski, arch. portEl)

Rewolucji na stanowiskach dyrektorów szkół i placówek oświatowych nie będzie. Miasto rozstrzygnęło 16 z 18 konkursów i na liście znajdują się znane już wcześniej nazwiska. Ale widać i zmiany. Na nowej liście dyrektorów nie ma np. Jana Zaborowskiego, który kierował III LO od 25 lat, czyli od początku istnienia szkoły. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy zastępca, Beata Orzech.

Urząd Miejski w Elblągu co roku ogłasza konkurs na dyrektorów placówek. W lutym 2017 r. rozpoczęły się poszukiwania szefów przedszkoli nr: 4, 10, 11, 14, 18, 23, 24, 26, Szkoły Podstawowej nr 18, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych, Zespołu Szkół Gospodarczych, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 oraz Burs Szkolnych nr 3 i 4.
       - Konkurs został ogłoszony ze względu na zbliżający się koniec kadencji dyrektorów placówek - wyjaśniał wówczas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM w Elblągu.
       Konkurs nie oznaczał, że automatycznie zmienią się osoby kierujące placówkami edukacyjnymi. Mogli do niego przystąpić również dotychczasowi dyrektorzy. I część z tej możliwości skorzystała, co widać po liście zwycięzców:
       1. Przedszkola nr 4 - Mirosława Sójka
       2. Przedszkola nr 10 - Mirela Stróżowska
       3. Przedszkola nr 14 - Małgorzata Sarnowska
       4. Przedszkola nr 18 - Anna Mazan-Wiśniewska
       5. Przedszkola nr 23 - Anna Kubis
       6. Przedszkola nr 24 - Anna Kotońska
       7. Przedszkola nr 26 - Anna Dulczewska
       8. Szkoły Podstawowej nr 18 - Iwona Mikulska
       9. III Liceum Ogólnokształcącego - Beata Orzech
       10. Zespołu Szkół Technicznych - Hanna Mierzejewska
       11. Zespołu Szkół Mechanicznych - Mariusz Bachanek
       12. Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących - Jerzy Kawiecki
       13. Zespołu Szkół Gospodarczych - Maria Dobosz
       14. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 - Krystyna Miezio
       15. Bursy Szkolnej nr 3 - Danuta Stępień
       16. Bursy Szkolnej nr 4 - Urszula Walentynowicz
      
       Nie wyłoniono kandydatów na stanowiska dyrektorów: Przedszkola nr 11 oraz Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Konkursy pozostały nierozstrzygnięte.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama