UWAGA!

Gęsia Góra będzie miała taras widokowy

 
Elbląg, Taras na Gęsiej Górze powstanie jeszcze w tym roku
Taras na Gęsiej Górze powstanie jeszcze w tym roku (fot. arch. AD)

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku na Gęsiej Górze powstanie taras widokowy z siedziskami, alejkami i miejscem na ognisko. W drugim przetargu Miasto wyłoniło wykonawcę inwestycji zaplanowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego. Teren na górze zagospodaruje Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Elzambud sp. z o.o. Za ponad 130 tys. zł.

Budżet Obywatelski zainicjowany w 2012 r. przypadł elblążanom do gustu. Widzą, że mają wpływ na wygląd swojego miasta, osiedla, ulicy i chcą z tej możliwości korzystać. Jedną z propozycji do zrealizowania w tym roku było zagospodarowanie terenu na Gęsiej Górze (na dawnym wzgórzu Ludendorffa znajdują się pozostałości po monumentalnym pomniku niemieckich żołnierzy, poległych w czasie I wojny światowej). Pomysłodawcy chcieli tarasu widokowego więc najpierw Zarząd Zieleni Miejskiej wykonał prace porządkowe, a następnie powstała dokumentacja projektowa dla tej inwestycji. W lipcu Miasto ogłosiło przetarg na jej realizację. Na zakres prac objętych zamówieniem składało się wykonanie robót rozbiórkowych oraz wykonanie alejek spacerowych. Będzie też mała architektura: zadaszenia siedzisk wokół miejsc na ognisko lub grilla (ostateczny wygląd zadaszenia do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie realizacji zamówienia), ławki,śmietniki,miejsca na ognisko/ grilla. Będzie też zieleń.
       Tylko chętnych nie było. Ogłoszono więc drugi przetarg, na który wpłynęła jedna oferta i wygrała. Taras na Gęsiej Górze - za niewiele ponad 130 tys. zł - wykona Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Elzambud sp. z o.o. Ma na to dwa miesiące.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama