UWAGA!

Głos młodych na gdańskim Forum

 Elbląg, Głos młodych na gdańskim Forum

Każda młodzież ma prawo do tego, by wypowiadać się na temat dobra i przyszłości. Swojej, ale także miejsca w którym żyje, kraju, świata. By wsłuchać się w głos młodych oraz by zainspirować ich do działania, uwrażliwić, trzy lata temu Europejskie Centrum Solidarności stworzyło Forum Młodych. 29 września w Gdańsku odbędzie się trzecia edycja Forum, pod hasłem „Solidarność → zmieniać świat".

Forum Młodych to coroczne spotkanie młodych ludzi z całej Polski, których cechuje pasja, zaangażowanie i chęć działania. Wykorzystując fakt, iż w tym roku przypada trzydziesta rocznica „Sierpnia 80’”, gośćmi trzeciej edycji Forum będą ludzie, którzy wówczas byli inicjatorami, bohaterami „Solidarnościowych” wydarzeń. Podczas Forum, młodzi będą mogli porozmawiać z tymi, którzy 30 lat temu uruchomili machinę, dzięki której upadł komunizm. Być może rozmowa z gośćmi forum, przykład w ich osobach, jak można zmienić świat, zainspiruje młodych do tworzenia lepszego jutra. W dyskusji na temat ruchu Solidarności, jako inspiracji do działania na rzecz dobra wspólnego oraz konsekwentnego dążenia do wyznaczonego celu, mimo różnic poglądowych i kulturowych, zaproszono m.in.: Prezydenta Lecha Wałęsę, Henrykę Krzywonos – Strycharską, Barbarę Labudę, Bożenę Rybicką – Grzywaczewską, Bożenę Ptak, Jerzego Borowczaka. Gościem specjalnym będzie wysłannik Dalajlamy XIV Tubten Samdup, który przekaże przesłanie duchowego przywódcy Tybetu.
       Forum Młodych odbędzie się 29 września, w godzinach 9:30 - 15 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Bażyńskiego 4 w Gdańsku). By się zgłosić do udziału w tym wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie esc.gda.pl) i wysłać na adres: forum.mlodych@ecs.gda.pl. Należy się jednak pospieszyć – rekrutacja trwa tylko do 27 września.
      
oprac. kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama