UWAGA!

Grażyna Kluge dyrektorem biura regionalnego

 Elbląg, Grażyna Kluge była m.in. wiceprezydentem Elbląga
Grażyna Kluge była m.in. wiceprezydentem Elbląga (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Potwierdziły się nasze wcześniejsze przewidywania. Dyrektorem elbląskiego biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego została dzisiaj Grażyna Kluge, była wicewojewoda warmińsko-mazurski i wiceprezydent Elbląga.

Urząd Marszałkowski musiał wybrać nowego dyrektora biura regionalnego w Elblągu, bo poprzedni wieloletni szef Jerzy Wcisła uzyskał mandat senatora. O stanowisko ubiegało się sześć osób. Zgodnie z przewidywaniami konkurs wygrała Grażyna Kluge, która od marca 2014 roku do grudnia 2015 roku była wicewojewodą warmińsko-mazurskim, a w latach 2010-2013,  za prezydentury Grzegorza Nowaczyka, wiceprezydentem Elbląga ds. kultury i oświaty.

Nowa pani dyrektor biura regionalnego ma 61 lat, przez wiele lat pracowała jako nauczyciel, później dyrektor elbląskiej delegatury Kuratorium Oświaty. Ma też za sobą pracę w Urzędzie Marszałkowskim. Od września 2013 roku przez sześć miesięcy była zatrudniona w Departamencie Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, następnie została powołana na wicewojewodę. Jako dyrektor biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego będzie się zajmować między innymi współpracą transgraniczną, sprawami żeglugi wodnej i turystyki w regionie elbląskim.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama