UWAGA!

Halloween w Szkole Podstawowej nr 8

 
Elbląg, Halloween w Szkole Podstawowej nr 8

Dzisiaj, tj. 31 października w SP 8 świętowaliśmy Halloween. Imprezę przygotowała nauczycielka języka angielskiego pani Maja Mroczek. Z tej okazji zorganizowany został konkurs na „najstraszniejszy” lampion z dyni. Zwycięzcami jego zostały uczennice: Kasia Aleksandrowicz i Martyna Szafraniec z kl. VI a.

Tego dnia dzieci naszej szkoły przyszły na lekcje przebrane w duchu Halloween w związku z akcją Przebieranie Nie pytanie.Dodatkowo na dzisiejszych lekcjach języka angielskiego uczniowie poznawali pochodzenie tego święta i przebierali się za mumie.
      
      
SP nr 8
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • za moich czasów to chodziliśmy ze szkoły groby sprzątać
 • Ciekawe czy Pani nauczycielka powiedziała dzieciom, że to pogańskie święto rozpoczynające wszystkie święta kultu szatana?! Ale co tam przecież dzieci się świetnie bawiły, podtekst nie ma znaczenia. Na następnych zajęciach czarna msza, też można się przebrać.
 • Robienie sobie szopki ze święta zmarłych, hm nie wiem czy to dobry pomysł. I nie chodzi tu nawet o religię. Chodzi o pewne zasady, o pamięć, o chwile skupienia i refleksji. Ciekawe tylko że taki np. wnuczek czy wnuczka płacze jak umrze babcia czy dziadek a nie zapala świeczkę w dyni i biega wśród żałobników wołając: " cukierki albo psikus"?
 • Pewnie, niech lepiej dzieciaki zlizują bitą śmietanę z kolan księży na plebani. To przecież bardziej katolickie niż Halloween. Do niedouczonych - przypominam, że pogańskie święto dusz nie miało takiej formy jak dzisiejsze Halloween. To nasi bracia Amerykanie skomercjalizowali je na swoje potrzeby. Poganie nie mieli w sobie takiego zakłamania jak katolicy. Pseudo katolikom i chrześcijanom wszystko przeszkadza, co nie ma nic wspólnego z lizaniem pupy czarnym.
 • Nie zapala, bo potrafi odróżnić zabawę od spraw poważnych, na tym to polega. A nie na tym, żeby być ze wszystkim na nie, co mi się nie podoba i co nie jest polskie i po linii.
 • Po co iść od razu w skrajność z czarnymi mszami itp? Nie widzę w tym sensu. Natomiast nie zapominajmy, że my też pochodzimy od pogan, a chrześcijaństwo zostało na te ziemie wprowadzone mieczem i przelaną krwią. Czy mamy o tym zapominać? A takie wspaniałe święto konkurencyjne do walentynek jak noc świętojańska nie pochodzi czasem od pogan??
 • ~i sprzątać parki, zbierać ziemniaki, sadzić las, zbierać stonkę, grabić liście i inne. .. Naprawdę za tym tęsknimy?
 • do wszystkich ANTY - przestańcie wreszcie szczekać, że to pogańskie. wasza religia ma w sobie WSZYSTKO z pogaństwa. nie zapomnijcie o choince, bo święta tuż tuż (!!!). jesli w uśmiechu dziecka widzicie szatana, to tylko wam trzeba współczuć. zabawa ZAWSZE będzie zabawą, jeśli się do niej nie doda ideologii. a w tym tzw dorośli są niezastąpieni. i nie jest "robieniem szopki" ze święta zmarłych to, że w innych kulturach tak właśnie się to święto (bo to jest inna forma Wszystkich Świętych) obchodzi. ale o tym trzeba wiedzieć. tylko po co skorzystać z internetu i po co poczytać, prawda? lepiej olpuwać. jednego wieczoru dzieci się bawią, a kolejnego dnia idą na groby i już o Halloween nie pamiętają. ale to też trzeba zrozumiać, a dla wielu to cholernie trudne. przy okazji - dlaczego w naszej kulturze Wszystkich Świętych wypada 1 listopada? bo kościół celowo ustawił tę datę tuż przy Halloween. tu nie ma przypadku. Ale o tym też trzeba wiedzieć. A to już trudne dla zamordystów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  kaliXgula(2014-11-02)
 • Brawo dla SP nr 8! Dość tych bezsensownych dyskusji n/t Halloween. Realioznawstwo czyli nauka m. in. o kulturze i zwyczajach kraju, którego języka się uczymy, jest integralną częścią nauki tegoż języka. Nikt nikogo nie namawia do kopiowania tego zwyczaju ale nie sposób wyłączyć go z nauki języka angielskiego. Wszystkim sceptykom i krytykom polecam poszukanie i poczytanie sobie n/t genezy Halloween, to naprawdę ciekawy materiał kulturowy.
 • normalne, ze na lekcji angielskiego poznaje się też kulturę kraju, normalne że pretekst do imprezy dla starszych jest dobry, ale wnerwia mnie walenie do drzwi domu przez przebierańców, a my wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli w tym roku. Tak nie powinno być:(
 • swieto zmarlych nie jest swietem religijnym - zmarlym hellowen nie zaszkodzi
Reklama