UWAGA!

III LO: Wierzyliśmy, że uda się zorganizować studniówkę

- Na co dzień spotykamy się po to, by pracować, uczyć się wymagać, sprawdzać, a dzisiaj po to, by się dobrze bawić i na moment zapomnieć o nauce – mówiła do maturzystów Beata Orzech, dyrektor III LO. To pierwsza w tym roku elbląska szkoła, która zorganizowała bal studniówkowy. Zobacz zdjęcia i film.

Maturzyści z czterech klas III Liceum Ogólnokształcącego bawili się z osobami towarzyszącymi na studniówce zorganizowanej w sobotę w Nowej Holandii.

- Jesteście dzisiaj na balu studniówkowym, w zupełnie innych okolicznościach niż na co dzień. Inna sceneria, inne stroje, inny cel. Na co dzień spotykamy się przecież po to, by pracować, uczyć się wymagać, sprawdzać, a dzisiaj po to, by się dobrze bawić i na moment zapomnieć o nauce – mówiła do maturzystów Beata Orzech, dyrektor III LO, otwierając bal. - Ale tylko na moment, moi drodzy, bo jesteśmy na ostatniej prostej. Przed nami sto parę dni do matury i ten bal jest też symbolem tego, że czas zostawić już rozrywki i zacząć sumiennie pracować tak, by każdy na koniec mógł powiedzieć, parafrazując słowa biblijne „w dobrych zawodach startowałem, bieg ukończyłem, na studia się dostałem”. Zawiązaliście w szkole nowe przyjaźnie, miłości i mam nadzieję, że nawet jeśli cel, który osiągnięcie będzie inny niż ten, który założyliście sobie przychodząc do naszej szkoły, to że da on wam szczęście, radość i satysfakcję. Życzę wam, byście po ukończeniu szkoły, zdaniu matury, w dorosłym życiu mogli powiedzieć, że szkoła dała wam dojrzałość, odpowiedzialność. Żebyście nigdy nie wstydzili się tego, że czegoś nie wiecie, nie umiecie, żebyście byli mądrymi, dojrzałymi, wykształconymi ludźmi – mówiła dyrektor szkoły.

  Elbląg, III LO: Wierzyliśmy, że uda się zorganizować studniówkę
fot. Anna Dembińska

Zgodnie z tradycją uczniowie rozpoczęli studniówkę od podziękowań dla kadry pedagogicznej, bo czym ruszyli do poloneza.

- Było bardzo dużo momentów, w których baliśmy się, że studniówka się nie odbędzie, ale wszystko poszło dobrze i bardzo się cieszymy, że nam się udało, w przeciwieństwie do poprzedniego rocznika. Chcemy się dobrze bawić, przygotowywaliśmy się do tej chwili od października – powiedziała nam Oliwia Misterkiewicz, uczennica III LO.

- Rodzice za bardzo nie byli przekonani, że się uda, ale my w to wierzyliśmy. Chcemy wyluzować się przed maturą. Zdaję m.in. rozszerzoną matematykę i rozszerzoną fizykę. Przygotowania idą w miarę ok – dodał Jerzy Kowalski, maturzysta III LO.

III LO jest pierwszą szkołą w Elblągu, która w tym roku zorganizowała studniówkę. W kolejny weekend na balach będą bawić się uczniowie innych elbląskich szkół, choć nie wszystkie zdecydowały się na organizację takiego wydarzenia. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji studniówki mogą odbywać z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Zobaczcie też zdjęcia z portElowej ścianki

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama