UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Inaugurację Pól Nadziei w Pasłęku

Elbląg, Inaugurację Pól Nadziei w Pasłęku

Elblaskie Hospicjum zachęca do uczestnictwa w akcji „Pola Nadziei 2014”. W Elblągu tej jesieni cebulek nie dosadzamy, gdyż na Placu Jagiellończyka żonkili wyrośnie wiosną tysiące, natomiast Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski zaprosił nas na sadzenie żonkili do Pasłęka. Uroczystość zaplanowana jest na środę, 25 września na godz. 14.

Symbolem akcji jest żonkil, uznany za międzynarodowy symbol nadziei. Co roku, na całym świecie tysiące ludzi bierze udział w tym programie sadząc cebulki żonkili, propagując zasady opieki paliatywnej poprzez edukację społeczną oraz kwestując na rzecz hospicjów.
       Elbląskie Hospicjum jest organizatorem Pól Nadziei jest po raz 11. Sugerowane etapy podczas realizacji tegorocznej edycji akcji:
       - jesień 2013
       a) sadzenie żonkili w wybranych miejscach na obszarze objętym akcją wiosenną
       - wiosna 2014 – właściwa akcja (ramy czasowe 16 marca – 25 maja 2014 r.)
       b) współpraca ze szkołami mająca na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorego człowieka (organizowanie konkursów lub innych projektów edukacyjnych dla szkół),
       d) organizowanie działań o charakterze widowiskowym, mających na celu promowanie opieki hospicyjnej, takich jak koncerty, festyny itp.
       Co roku wiosną organizujemy kwesty, festyn rodzinny, i inne aktywności, zapraszając do uczestnictwa dzieci i młodzież z placówek edukacyjnych z terenu Elbląga, a od zeszłego roku także z Pasłęka, gdzie nasze Hospicjum prowadzi Hospicjum Domowe. Program szczegółowy wraz z deklaracjami prześlemy do placówek wiosną 2014 r.
       W Elblągu tej jesieni cebulek nie dosadzamy, gdyż na Placu Jagiellończyka żonkili wyrośnie wiosną tysiące, natomiast Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski zaprosił nas na sadzenie żonkili do Pasłęka. Uroczystość zaplanowana jest na środę, 25 września na godz. 14. Miejscem żonkilowego pola będzie teren zielony, zlokalizowany u zbiegu ulic 3 Maja i Spółdzielczej.
       Obecni na uroczystości będą: Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku Stanisław Paździor, przewodniczący Komisji Społeczno-Oświatowej Mariusz Ficak oraz dyrektorzy i uczniowie placówek oświatowych: Przedszkola Samorządowego Nr 1, Przedszkola Samorządowego Nr 2, Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pasłęku, Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku, Szkoły Podstawowej w Rogajnach, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonce Pasłęckiej.
       Pierwszego zasadzenia dokonają włodarze miasta Pasłęk, przedstawiciele Hospicjum Elbląskiego, a następnie uczniowie szkół i przedszkoli oraz mieszkańcy Pasłęka.
      
       Informacje o nas na: www.ehospicjum.pl
      
Anna Podhorodecka, Hospicjum Elbląskie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama