UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak promować miasto Elbląg?

2010-02-04
Aktualizowany 2010-02-04 23:15

Skupię się na głównych atutach i na największych zagrożeniach wizerunkowych, jakie pojawiają się w komunikacji na linii: Prezydent Miasta – media – mieszkańcy. Zaprezentuję kilka najczęściej spotykanych modeli prezydentury regionalnej w Polsce. Spróbuję również odpowiedzieć na pytanie, ile w budowaniu dobrego wrażenia w skali regionalnej jest profesjonalnego public relations, a ile propagandy i reklamy – mówi dr Wojciech Jabłoński, jeden z prelegentów piątkowej konferencji w Światowidzie.

W piątek (5 lutego) w małej sali kinowej Światowida odbędzie się konferencja poświęcona tematyce marketingu miejsca i promocji Elbląga. Konferencja zainauguruje tegoroczny cykl spotkań eksperckich zatytułowany „Strategia Elbląg2020”, poświęconych aktualnym tendencjom rozwojowym miast. Początek o godz. 17.30.
       – Dzięki naszym kontaktom i staraniom mamy dla uczestników konferencji ciekawy program prezentacji prowadzonych przez uznanych prelegentów. Ale równie ważne, że mamy przy okazji tych prezentacji uzasadnioną możliwość po raz pierwszy poważnie i merytorycznie porozmawiać o promocji Elbląga – mówi Marek Kucharczyk ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, które konferencję organizuje. – Wiemy, że w tym roku po raz kolejny nie doczekamy się strategii promocji z Urzędu Miasta, co potwierdził oficjalnie na ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Henryk Słonina. Dlatego nasi goście pokażą, jak z opracowaniem takiej strategii poradziły sobie inne miasta. Na konferencji pojawią się również po raz pierwszy zarysy strategii promocyjnej dla Elbląga.
       Formuła konferencji jest otwarta, jednak ze względu na tematykę prezentacji i dyskusji zaproszenie na piątkową konferencję organizatorzy kierują przede wszystkim do elblążan zainteresowanych tematyką rozwoju naszego miasta oraz środowisk w bezpośrednim otoczeniu promocji miasta: organizacji turystycznych, stowarzyszeń lokalnych przedsiębiorców, mediów, lokalnych agencji reklamowych, przedstawicieli instytucji kultury.
      
       Program konferencji:
      
– „City Brands – strategie promocyjne wybranych polskich miast” – Robert Stępowski, ekspert marketingu miast i regionów, wykładowca specjalistycznych szkoleń dla samorządów, dziennikarz portalu Samorząd.Info.pl, prowadzącego własną stronę o promocji miast www.MarketingMiejsca.com.pl.
       – „Ostróda – marka miasta w drodze do Euro2012” – Olgierd Dąbrowski, wiceburmistrz Ostródy przedstawi genezę powstania strategii promocyjnej miasta oraz plan działań promocyjnych i marketingowych związanych z Euro2012.
       – „Nowoczesny prezydent miasta elementem strategii promocji” – dr Wojciech Jabłoński, ekspert i analityk strategii partyjnych, komentator życia politycznego w Polsce, regularny gość opiniotwórczych mediów, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Opowie o różnych modelach prezydentur w polskich miastach i prognozach przed tegorocznymi wyborami samorządowymi.
       Po każdej prezentacji przewidziano krótkie dyskusje z udziałem prelegentów, z możliwością zadawania pytań.
       Relacje na żywo z konferencji prowadzone będą na stronie Konferencji w społeczności Facebook oraz na mikroblogu Twitter.
      
       – Poprzez te konferencje chcemy zaangażować mieszkańców w debatę o naszym mieście, włączyć w tę debatę specjalistów – ekspertów i praktyków – mówi Grzegorz Nowaczyk, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pod którego patronatem odbywa się jutrzejsza konferencja. – Zaczynamy od nielubianego przez Pana Prezydenta Elbląga tematu – promocji miasta. Elbląg wciąż nie ma swojej marki, nie ma pomysłu dla siebie. Tymczasem rynek samorządów nie jest wcale rynkiem łatwiejszym od pozostałych rynków. Nasze miasto, 28 pod względem wielkości w kraju, nie odgrywa takiej roli, jaką powinno. Dlatego między innymi, że nie ma promocji.
      

 


       Organizatorzy konferencji rozmawiali z jednym z prelegentów, drem Wojciechem Jabłońskim.
      
       – Co skłoniło Pana do udziału w elbląskiej konferencji?
      
Dr Wojciech Jabłoński: – Początek nowego politycznego sezonu – także, a może przede wszystkim, dla samorządów. Dobrze, że tuż przed startem do walki o publiczne stanowiska pojawiła się taka konferencja, gdzie istnieje szansa rozmowy o istotnych kwestiach dialogu publicznego w wymiarze lokalnym. Z przyjemnością będę się temu przysłuchiwał, a i wtrącę swoje trzy grosze. Na płaszczyźnie towarzyskiej to nie jest moja pierwsza wizyta w Elblągu, mam u Państwa w mieście dobrych znajomych z czasów studiów na UW.
      
       – Jakie zagadnienia poruszy Pan na piątkowej prezentacji?
      
– Skupię się na głównych atutach i na największych zagrożeniach wizerunkowych, jakie pojawiają się w komunikacji na linii: Prezydent Miasta – media – mieszkańcy. Zaprezentuję kilka najczęściej spotykanych modeli prezydentury regionalnej w Polsce. Spróbuję również odpowiedzieć na pytanie, ile w budowaniu dobrego wrażenia w skali regionalnej jest profesjonalnego public relations, a ile propagandy i reklamy.
      
       – Pana zdaniem powszechne utożsamianie komunikacji politycznej z PR to błąd?
      
– Uważam, iż na tym polu istnieje potrzeba uporządkowania terminologii. Bez tego trudno mówić o dojrzałym kreowaniu wizerunku samorządowca. Mam nadzieję, że w zrozumieniu podstawowych zagadnień z tego obszaru pomoże moja prezentacja, na którą serdecznie Państwa zapraszam.
      
       Wśród tematów poruszanych na kolejnych konferencjach tematycznych znajdą się m.in. architektura, zarządzania finansami miejskimi oraz sytuacja seniorów w strukturze miasta. Organizatorem konferencji tematycznych jest Stowarzyszenie Młodzi Demokraci Koło Elbląg przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Biuro Regionalne w Elblągu.
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • najważniejsze dla naszego miasta są dobrze trafione inwestycje i ich realizacje - od lat nie zagospodarowana Góra Chrobrego, brak basenów, toru łyżwiarskiego i innych atrakcji, które mogłyby przynieść spore zyski, nie zagospodarowany Zalew Wiślany it. p.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-04)
 • OLIMPIA ELBLĄG to najlepsza promocja! Szkoda że niezauważana przez miasto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  grrry(2010-02-04)
 • skatepark i rozne zwiazane z tym imprezy. .. ? -, -
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zzz...(2010-02-04)
 • Chyba pójde na to spotkanie; ) Tylko mam nadzieję, że dowiem sie jak promować miasto, a nie prezydenta bo to nasz obecny robi jak widac doskonale rządzac 3 kadencję; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciekawski(2010-02-04)
 • Pytanie: Po co tworzy się Strategię promocji? Odpowiedź: Po ty żeby dać robotę darmozjadom od Public Relations:P Co to w ogóle za specjalizacja PR? Dziada który jeździł 65 lat temu od wsi do wsi budą ze szczekaczką i puszczał Polską Kronikę Filmową można śmiało nazwać protoPRowcem:D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JesusAlvaro(2010-02-04)
 • Olimpia Elbląg?. .. haha Śmiech na sali! Olimpia to żenada Elbląska. Zlikwidować to w cholerę i zrobić nowe miejsca pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Konon(2010-02-04)
 • WojŁawrynowicz Parafrazując Katona Starszego Cenzora, ,. .. POZA TYM UWAŻAM, ŻE TRUSO NALEŻY ZBUDOWAĆ” Wolin znalazł się na liście: "Ludzie, miejsca, dzieła oraz zjawiska, którymi Polacy mogą się pochwalić przed światem. " wiadomosci.onet.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WojŁawrynowicz(2010-02-04)
 • Jak promować miasto Elbląg? :)) miesiąc styczeń. masło maślane, miasto Elbląg :)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-04)
 • inwestowanie w SPORT, to świetna promocja miasta i dobrze że nasz Prezydent go wspiera !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-04)
 • Pierwszą wizytówką jest dworzec, a im jest starszy tym więcej turystów, zasada stara jak świat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  blat(2010-02-04)
 • Wybudujcie sobie wielki dom starców i sie nim chwalcie bo młodych już nie bedzie zanim zdążycie miasto wypromować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  blat(2010-02-04)
 • Olimpia Elbląg to nasz największy wstyd a nie promocja!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wielek(2010-02-04)
Reklama