UWAGA!

Jedyna taka gala

 Elbląg, Nominowani i nagrodzeni przez Fundację Elbląg na zdjęciu z wiceprezydentem Jackiem Boruszką i prezesem Fundacji Krzysztofem Grablewskim
Nominowani i nagrodzeni przez Fundację Elbląg na zdjęciu z wiceprezydentem Jackiem Boruszką i prezesem Fundacji Krzysztofem Grablewskim (fot. Michał Skroboszewski)

Fundacja Elbląg po raz siedemnasty wybrała Filantropa Roku, nagrodziła też najlepsze książki i rękopisy, napisane przez mieszkańców naszego miasta. Galę uświetnił koncert chóru Cantata, Pauliny Hebel i Ryszarda Rynkowskiego. Sprawdź, kto został laureatem. Zobacz zdjęcia.

Takiego wieczoru szybko się nie zapomina. W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych elblążanie oklaskiwali tych, którzy na co dzień pomagają organizacjom pozarządowym w działalności na rzecz młodych mieszkańców naszego miasta.
       - Fundacja ma się dobrze, rozwija się, działa na rzecz mieszkańców, m.in. dzięki zaangażowaniu wielu osób, które zmieniają świat na lepsze – mówi Krzysztof Grablewski, prezes Fundacji Elbląg, która w tym roku dzięki środkom od darczyńcom przyznała ponad 20 stypendiów, pomogła ponad 200 osobom i realizowała wiele innych działań. - W całej Polsce coraz trudniej pozyskuje się fundusze na foundrising, bo jest wiele takich organizacji i osób potrzebujących. Staramy się przekonywać do tego, by wspierać zdolnych elblążan, osoby niepełnosprawne, by te pieniądze zostały w mieście i zostały spożytkowane na rozwój miasta poprzez jego mieszkańców. Chcemy to także robić przez coraz popularniejszą metodą crowdfoundingu.
       Nominowanych do tegorocznego tytułu Filantropa Roku było ośmioro, a laureatem okazał się Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu, który otrzymał statuetkę Ferdynanda. Wyróżnienia odebrali Maria Puchalska, która funduje młodzieży stypendia, oraz Jarosław Matz, właściciel zakładu szklarskiego Miś. Specjalne podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz Fundacji Elbląg odebrali również jej długoletni pracownicy – Stanisław Puchalski, Karolina Meszko i Teresa Zwierzyńska.
       Fundacja Elbląg rozstrzygnęła także konkurs na książkę i rękopis roku. Na tegoroczną edycję nadesłano 18 prac, z których jury najbardziej przypadły do gustu tomiki poezji. Rękopisem roku został tomik Kamili Łyłki-Kosińskiej, a książką roku tomik Dominiki Lewickiej-Klucznik „Limit na cuda”. - To była moja kolejna próba zerwania z poezją, ale ona tak mocno mnie się trzyma, że chyba to mi nie wychodzi. Serdecznie dziękuję za tę nagrodę - powiedziała po ogłoszeniu werdyktu Kamila Łyłka-Kosińska.
       - Dziękuję bardzo za nagrodę. Chciałam powiedzieć, że właśnie dzisiaj obchodzimy 8. urodziny Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Wśród wyróżnionych w konkursie cztery osoby należą do Alternatywnych – dodała Dominika Lewicka-Klucznik.
       Wyróżnienia w konkursie na książkę otrzymali także Agnieszka Pietrzyk za kryminał "Śmierć kolekcjonera" oraz Wojciech Pelc za "Ziemie obiecane", jury wyróżniło również rękopis „Andzia” Anny Peplińskiej.
       Galę uświetnił występ Klary i Mateusza Grodziewicz-Cernuto, chóru Cantata, Pauliny Hebel i Ryszard Rynkowskiego, którzy wprowadzili publiczność w świąteczny nastrój.

  Elbląg, Galę uświetnił m.in. Ryszard Rynkowski
Galę uświetnił m.in. Ryszard Rynkowski (fot. MS)


       - Powinienem zacząć od przeprosin, że nie było mnie na gali rok temu w związku z trudną sytuacją. Przepraszam pana Stanisława (Puchalskiego, wiceprezesa Fundacji – red.), że go zawiodłem. Pod domem mieliśmy tylu paparazzich, że nie zaryzykowaliśmy przyjazdu do Elbląga – tłumaczył Ryszard Rynkowski, przypominając jego problemy sprzed roku.
       Środowym koncertem z Pauliną Hebel (jedną z piosenek zadedykowali zmarłemu kilka miesięcy temu Piotrowi Jacyno z drużyny Rynkowskiego w „Bitwie na głosy”), a potem solo Ryszard Rynkowski wynagrodził elblążanom swoją poprzednią nieobecność z nawiązką, o czym świadczył bis.
       - Od Pauliny dowiedziałem się, że Marta Gałuszewska (również uczestniczka programu „Bitwa na głosy”, nie mogła przyjechać na galę ze względu na obowiązki związane z kontraktem z TVP) wygrała The Voice of Poland. Nie oglądam takich programów, obejrzałem powtórkę. I muszę przyznać, że z Elblągiem trudno wygrać” - powiedział Ryszard Rynkowski, a jego słowa publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
      


       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym Gali
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama