UWAGA!

Jerzy Wcisła pokieruje elbląską Platformą

 
Elbląg, Jerzy Wcisła (archiwum portElu)
Jerzy Wcisła (archiwum portElu)

Jerzy Wcisła został wczoraj (5 października) nowym przewodniczącym elbląskiej Platformy Obywatelskiej. Nowy szef tej partii w Elblągu za największe wyzwanie uważa odbudowanie zaufania elblążan do Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, po ogłoszeniu wyników referendum z funkcji przewodniczącego elbląskiej Platformy zrezygnował odwołany w referendum prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk. Obowiązki przewodniczącej partii przejęła wówczas Elżbieta Gelert, która została też kandydatką Platformy w wyborach prezydenta miasta.
       Obecne wybory w Platformie wynikają z kalendarza wyborczego tej partii. Teraz odbywają się wybory w strukturach powiatowych, 26 października wybrany zostanie przewodniczący Platformy w województwie warmińsko-mazurskim.
       Elżbieta Gelert w sobotnich wyborach nie kandydowała. Wyjaśniała, że trudno byłoby godzić obowiązki posła i dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego z obowiązkami przewodniczącej partii.
       Jerzy Wcisła z Platformą Obywatelską jest związany od 2001 r. Był radnym kilku kadencji, przewodniczącym odwołanej w referendum Rady Miejskiej. Jest dyrektorem elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • partia w kryzysie, kac po przegranym referendum nie ustąpił, wybór nowego Przewodniczącego powinien dać jakąś nadzieję na nowe otwarcie, tymczasem nie ma efektu "wow"
 • Jerzemu Wciśle na pewno nie można odmówić zaangażowania i doświadczenia. Dostał dość bolesną nauczkę, może więc nie powtórzy błędów Nowaczyka.
 • On moze pokierowac ale traktorem lub kombajnem. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  4
  berolek(2013-10-06)
 • MariuszLewandowski-Fc A przez przypadek Pan Wcisło nie był najbliższym sojusznikiem Pana Nowaczyka ? Doświadczenie mierzone porażkami to marna karta kredytowa w polityce a sukcesów Pana Jerzego ciągle nie widać, ,, ,, No cóż skoro do kogoś nauka nie dochodzi po pierwszej nauczce będą korepetycje, . .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  10
  MariuszLewandowski-Fc(2013-10-06)
 • PO juz praktycznie nie istnieje, poszło juz na dno, kto ma głowę to ucieka
 • Nie wiem czy płakać czy śmiać się z takiej decyzji Natomiast pewnym jest, że osoba ta nie posiada honoru i samokrytyki. Wyborcy plują mu w twarz, a on twierdzi, że pada deszcz. Przerost formy nad treścią, a może walka ze swoimi kompleksami z lat młodzieńczych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  2
  ZofiaS.(2013-10-06)
 • to chyba jakiś żart przecież ten pan nie jest zbyt dobrze postrzegany przez mieszkańców naszego miasta nie ma dla niego żadnej fuchy to zostanie przewodniczącym Partii Obłudy platforma TONIE ! :)
 • To mamy koniec platformy w Elblągu. ..
 • nie można tak było przed wyborami?
 • Tej partii i tym ludziom się już nie ufa !!!!
 • vpisy slodkiego cieplucha lavendovskiego sa coraz krotsze i coraz glupsze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  zajæc(2013-10-06)
 • A ja podejrzewam, że wcale nie będzie tak źle. Gelert zrobiła świetny wynik, mimo że nagonka na PO była wręcz niespotykana. Ludzie mają oczy i widzą, że kraj się rozwija. Elbląg również. Elbląska Platforma musi usunąć tych, którzy "trzymali władzę", chyba że jednoznacznie oczyszczą się z zarzutów. Wobec Wcisły konkretnych zarzutów nie było, niewątpliwie nie potrafił on i pozostali radni recenzować działań ekipy Nowaczyka. Były sytuacje, że trzeba było się przeciwstawić. Ale teraz to każdy mądry.
Reklama