UWAGA!

Jubileuszowa aukcja rotarian

Elbląg, Jubileuszowa aukcja rotarian

21 listopada o godz. 18 w Hotelu „Arbiter” odbędzie się Jubileuszowa XX Aukcja Rotariańska organizowana przez Elbląski Klub Rotary. "Pod młotek" pójdzie ponad 100 prac artystów z Polski, Niemiec, Rosji i Ukrainy, a uzyskany dochód zostanie przeznaczony - tak jak dotychczas - na pomoc osobom prywatnym, ale również szpitalom, hospicjom, szkołom.

Impreza, która na trwałe wpisała się w kalendarz kulturalny Elbląga. Efektem dotychczasowych dziewiętnastu aukcji jest zlicytowanie 615 prac za kwotę 650 tys. złotych. Beneficjentami zdobytych w ten sposób funduszy są przede wszystkim osoby prywatne (zakup specjalistycznego sprzętu, finansowanie leczenia, pomoc stypendialna i socjalna), ale również instytucje (szpitale, hospicjum, ośrodki opiekuńcze i szkoły).
       Na tegorocznym jubileuszu zobaczyć będzie można prace plastyków elbląskich, jak i reprezentujących inne środowiska artystyczne. Do tej pory na aukcje trafiły prace 114 artystów z Polski, Niemiec, Rosji i Ukrainy ( wśród nich min. grafika laureata nagrody Nobla Guentera Grassa, który był nie tylko literatem, ale i uznanym plastykiem). Na XX aukcji dołączy do nich sześcioro aukcyjnych debiutantów, a wystawionych będzie 38 obrazów (min. praca zmarłego niedawno Gerarda Kwiatkowskiego).
       Tradycyjnie zaprosiliśmy na naszą aukcję, oprócz przedstawicieli miasta i regionu, liczne grono gości z kraju i zagranicy. Dodatkowym, jubileuszowym akcentem będzie nadanie tytułu Członka Honorowego Elbląskiego Klubu Rotary Pawłowi Olechnowiczowi.
       Oprawę artystyczną zapewni Alosza Awdiejew z zespołem i pozostaje tylko mieć nadzieję na hojność zaproszonych w tym roku gości.
      
Elbląski Klub Rotary
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama