UWAGA!

Kanał Elbląski otwarty po awarii

 Elbląg, Kanał Elbląski otwarty po awarii
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Awaria na pochylni Kąty została naprawiona i Kanał Elbląski ponownie będzie otwarty dla żeglarzy, wodniaków i turystów. Pochylnie zostaną uruchomione 8 maja o godz. 8. 

W pierwszy weekend maja został otwarty dla żeglugi Kanał Elbląski. Niestety na krótko - 2 maja przed południem awaria na pochylni Kąty spowodowała, że jedna z największych atrakcji turystycznych w naszym regionie została zamknięta.

- Z torów wypadł wózek, który przewoził statek. Nic się nikomu nic się nie stało, pasażerowie zostali bezpiecznie przetransportowani na brzeg. Wózek został już postawiony na tory. Musimy jeszcze spuścić wodę z pochylni Kąty, żeby ustalić przyczynę awarii - wyjaśniał wówczas Bogusław Pinkiewicz, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Gdańsku.

Dzisiaj (7 maja) Wody Polskie wydały komunikat o usunięciu awarii w Kątach i ponownym otwarciu Kanału Elbląskiego. Pochylnie będą czynne od 8 maja codziennie w godz. 8-19, a śluzy (Miłomłyn, Zielona, Mała Ruś, Ostróda) w godz. 7-19 – informują Wody Polskie w Gdańsku. Sezon żeglugowy ma potrwać do 30 września.

- Stanowiska cumownicze w górnej i dolnej części każdej pochylni służą wyłącznie do cumowania w czasie oczekiwania na przejście przez pochylnie – przypominają Wody Polskie w swoim komunikacie – W przypadku manewru zawracania na stanowisku górnym Buczyniec , należy dokonać tego w miejscu do tego przeznaczonym, czyli tzw. obrotnicy.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama