UWAGA!

KOD pojawi się na starówce

Elbląg, W tych miastach odbędą się manifestacje KOD
W tych miastach odbędą się manifestacje KOD

W sobotę w wielu miastach w kraju mają się odbyć kolejne manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. W Elblągu zaplanowano ją przy Ratuszu Staromiejskim. Rozpocznie się o godz. 12 i potrwa około dwóch godzin. - Dostaliśmy od kolegów z Olsztyna 5000 wlepek, które będziemy rozdawać mieszkańcom Elbląga z naszym logo. Na własny koszt wydrukowaliśmy też ulotki z informacjami, czym jest KOD, o co walczymy - mówi elbląski koordynator KOD. 

Utworzona na Facebooku elbląska grupa Komitetu Obrony Demokracji liczy 71 osób. Jest grupą zamkniętą, można się do niej zapisać jedynie po akceptacji jednego z pięciu administratorów fan page'a. Skąd taka ostrożność? - Były już przypadki nienawistnych komentarzy od różnych osób. Poza tym niektóre osoby, które należą do KOD-u, prosiły o zamknięcie grupy ze względu na swój zawodowy status – mówi Michał Mazurkiewicz, elbląski koordynator KOD.
       Po raz pierwszy w cztery oczy członkowie KOD-u spotkali się przed wyjazdem na manifestację do Warszawy, w czwartek doszło do kolejnego spotkania: w jednej z elbląskich firm kilkanaście osób dyskutowało na temat najbliższych planów, w tym manifestacji, która odbędzie się na starówce.
       - Dostaliśmy od kolegów z Olsztyna 5000 wlepek z naszym logo, które będziemy rozdawać mieszkańcom Elbląga. Na własny koszt wydrukowaliśmy też ulotki z informacjami, czym jest KOD, o co walczymy. Zapraszamy wszystkich na manifestację, która odbędzie się na starówce w sobotę o godz. 12 przy Ratuszu Staromiejskim. Potrwa około dwóch godzin – dodaje Michał Mazurkiewicz.
       Elbląg jest jednym z ponad 20 miast, w którym odbędą się manifestacje KOD. Członkowie tego ruchu protestują przeciwko łamaniu prawa przez władzę. „Pokażmy, że nam zależy i że nie odpuścimy. Że będziemy patrzeć władzy na ręce. Że nie chcemy Polski, w której mamy ograniczane wolności obywatelskie, w którym prawo jest malowane i służy jedynie tworzeniu zasłony dymnej" - pisze KOD na Facebooku.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Popieram! Trzeba wywalić tę bandę! Udało się z Nowaczykiem to uda się z Kaczyńskim!
 • Brawo będę tam z rodzina i przyjaciółmi musimy dać opór i wyrazić wyraźny sprzeciw dla PiSlamizaci kraju!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  56
  73
  powiec(2015-12-18)
 • ahahah ile petru wam zapłacił i dlaczego po wyborach... A gdzie Falkiewicz..
 • fajnie że o tym piszecie, są jeszcze wolne media. Brawo portel. widzimy się jutro!!
 • KOD uwielbia "ośmiorniczki" i promuje mafijne układy z oligarchami i korporacyjno - bankowe żmije rządzące tym krajem. Ludzie nie oglupiajcie się, Polska dla Polaków, a nie dla korporacji. Pamietajcie, ze to PO wtrgnęła do redakcji Wprost by zabezpieczyć materiały ich dotyczące, to PO aresztowała ludzi krytykujących ich rządy, to PO ukradłą nasze emerytury z OFE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  74
  46
  janwielkielbląski(2015-12-18)
 • "Będzie, będzie się działo. .. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  17
  struś(2015-12-18)
 • Czy ktoś z szanownych przedstawicieli KOD mógłby mnie prostego człowieka poinformować w jaki sposób obecna władza ogranicza moje wolności obywatelskie? Nie mam fajsbuka więc może na łamach PORTEL-u? Który jak widzę czujnie i karnie stoi na straży deeemokracji. ..
 • spektakl żenady :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  56
  37
  archii(2015-12-18)
 • Kto w sobotę pójdzie na marsz to w niedziele o godzinie 1.00 ktoś z MON-u może zapytać się" co tam robiłeś człowieku gorszego sortu".
 • ,, i służy jedynie tworzeniu zasłony dymnej" - pisze KOD na Facebooku'' Tak właśnie. Ogłupianie ludzi i świadoma polaryzacja społeczeństwa prowadzona przez KOD dla, ,obrony demokracji to tworzenie zasłony dymnej. Aby przypadkiem nikt z ogłupianych ludzi nie zauważył że właściwym celem nie jest łamanie jakichkolwiek praw obywatelskich szeregowego Polaka ale demontaż starego dojno-ssącego układu który wygnał z mojego kraju miliony ludzi. A że demontaż następuje skutecznie to widać po medialnej obstrukcji i kwiku TOK FM, Wybiórczej et consortes. ..
 • Do Janabałwanaelbląskiego. .. .. amen
 • o co walczymy: o dalsze zamrażanie kwoty wolnej od podatku, o cofniecie 500 zł na dziecko, wiek emerytalny 65 dla kobiet i 67 dla mężczyzn, mniej więcej to wszystko, no i chcemy jeszcze aby zwiększono ilośc ośmiorniczek dla naszych ludzi
Reklama