UWAGA!

Kolejarze protestują, utrudnienia w podróżowaniu

 Elbląg, Kolejarze protestują, utrudnienia w podróżowaniu
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Protestują kolejarze zatrudnieni w spółce Polregio. A to oznacza utrudnienia w kursowaniu pociągów w województwie i między regionami. Także w Elblągu.

Od 14 kwietnia kursowanie pociągów między Elblągiem a Olsztynem jest utrudnione z powodu budowy nowego dworca w stolicy województwa – między Olsztynem a stacją Olsztyn Likusy wprowadzona była autobusowa komunikacja zastępcza. Teraz doszły kolejne problemy dla pasażerów, a to z powodu protestu kolejarzy spółki Polregio.

- Zatrudnieni w Polregio są najmniej zarabiającymi pracownikami na kolei - alarmują związkowcy z tej spółki, którzy rozpoczęli przygotowania do strajku generalnego. Chcą otrzymać 700 zł podwyżki. Część pociągów regionalnych już w piątek nie wyjechała na trasy. Chodzi o połączenia np. do Ełku, Lublina czy Leszna. Kolejarze składają zwolnienia lekarskie – informuje Polsat News.

W oświadczeniu, publikowanym przez Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych (ZZMK), czytamy m.in. o oflagowaniu miejsc pracy. Kierujący protestem apelują też o "niepodejmowanie pracy w nadgodzinach, szczególnie przez pracowników na stanowiskach wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej".

- Mój brat jechał dzisiaj z Olsztyna do Elbląga komunikacją zastępczą 3,5 godziny. Miała ona być tylko na odcinku Olsztyn Główny – Likusy, a była na całej trasie. Konduktor powiedział, że pociągi nie jeżdżą, bo maszyniści nie przyszli do pracy – mówi nam jedna z naszych Czytelniczek.

Na Portalu Pasażera, administrowanym przez PKP PLK na bieżąco podawane są informacje dotyczące sytuacji na kolei. Odwołany został na przykład pociąg z Elbląga do Olsztyna wyjeżdżający przed godz. 19.

- Na odcinku od stacji Olsztyn Główny do stacji Elbląg obowiązuje komunikacja zastępcza – informuje PKP PLK.

Pasażerowie o godzinach i miejscu odjazdu autobusów powinni dowiadywać się na dworcach. Szczegóły dotyczące utrudnień w podrożowaniu Polregio znajdziecie tutaj.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama