UWAGA!

Kolejkomat solą w oku

 Elbląg, Codziennie pracownicy PUP przyjmują około 60 osób, 25 z numerkami z kolejkomatu, ponad 30 - z elektronicznej rejestracji,
Codziennie pracownicy PUP przyjmują około 60 osób, 25 z numerkami z kolejkomatu, ponad 30 - z elektronicznej rejestracji, fot. AD (archiwum portEl.pl)

- Żeby dostać się do rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy, trzeba od 6 rano koczować pod drzwiami i pilnować kolejki. Przecież to niedopuszczalne w dobie informatyzacji i postępu – pisze nasza Czytelniczka. Co na to Powiatowy Urząd Pracy?

„Powiatowy Urząd Pracy pracuje 8 godzin dziennie. Skąd się wziął tak niski limit numerków o rejestracji? Czynnych jest kilka stanowisk, a dziennie przyjmują tylko 15 osób. Co te Panie robią przez resztę dnia? Przecież w dzisiejszej dobie informatyzacji i postępu nieodpuszczalny jest fakt, że aby dostać się do rejestracji trzeba od 6 rano koczować pod drzwiami wejściowymi i trzymać kolejkę...” - pisze Czytelniczka. - „To jest instytucja państwowa utrzymywana z podatków mieszkańców, a jednak nie wychodzi im naprzeciw, tylko znajduje same utrudnienia. Są różne warunki pogodowe, a ludzie muszą stać po numerek do rejestracji. Obym nigdy nie musiała tam zaglądać...”
       Zapytaliśmy urzędników PUP o tę sprawę. Jak informuje Wioletta Piotrowska, kierownik Działu Rejestracji i Ewidencji, „od 1 września 2014 r. osobista rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu odbywa się od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 10. Od godziny 10 obsługiwani są wyłącznie interesanci, którzy zarezerwowali wizytę przez portal www.praca.gov.pl w celu rejestracji elektronicznej. Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu czynny jest od godz. 7.30 i od tej godziny można korzystać z kolejkomatu, celem m.in. dokonania rejestracji w godz. 8-10. Obecnie zapewnione są 4 stanowiska rejestrujące i dzienny limit numerków do rejestracji to 25. Od godziny 10 odbywa się formalna rejestracja osób, które zarezerwowały termin do rejestracji drogą elektroniczną – obecnie dziennie rejestrowane są 32 takie osoby. Jeżeli z systemu kolejkowego nie można już w danym dniu pobrać numerka, wówczas taka osoba może zapisać się do rejestracji elektronicznie wykorzystując jeden z 3 komputerów udostępnionych do tego w urzędzie”.
       Jak dodaje urzędniczka, od 4 do 15 stycznia zarejestrowano w PUP 404 osoby, a pracownicy PUP oprócz rejestrowania osób bezrobotnych wykonują w czasie swojej 8-godzinnej pracy różne inne obowiązki, takie jak „wydawanie decyzji administracyjnych, weryfikacja akt archiwalnych, rejestracja elektroniczna wniosków czy weryfikacja osób zarejestrowanych w raportach ZUS i aplikacji centralnej”.
       Urzędnicy zachęcają osoby bezrobotne do załatwiania spraw z urzędem poprzez portal internetowy www.praca.gov.pl, gdzie bez wychodzenia z domu można m.in. zarezerwować termin rejestracji, złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia czy złożyć inne pismo do urzędu. „Korzystanie z proponowanych usług elektronicznych ułatwia interesantowi kontakt z urzędem i pozwala zaoszczędzić czas przy załatwianiu spraw” - dodaje Wioletta Piotrowska.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kiedyś próbowałam się zarejestrować przez internet. Wymiękłam przy 50 stronie, na której jeszcze nie chciały mi się dodać żadne informacje. Masakra. Kiedyś było lepiej, przychodziło się o której chciało i było ok. Udogodnieniem teraz z tego co słyszałam jest telefoniczne potwierdzenie listy, czyli, że nie trzeba przychodzić osobiście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  2
  Borsuk(2016-01-19)
 • Stanowczo podkręcić śrubę tym darmozjadom i obibokom z urzędu. Nic nie robią ale przerwę na kawę 5 razy i na papierocha z 10 razy to pilnują jak oka w głowie nie mówiąc że przy petencie ruszają się jak zamulone muchy w smole a później taki efekt. Jeden lekarz w przychodni podczas 4 godzinnego dyżuru potrafi więcej przyjąć pacjentów niż cała rzesza niepotrzebnych darmozjadów, urzędasów w cągu 8h.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47
  8
  Pan-Petent(2016-01-19)
 • "w tym roku do 15 stycznia zarejestrowano w PUP 404 osoby" ładna średnia. ..
 • Ta strona internetowa ma masę błędów, żeby przejść do następnych stron czy etapów trzeba wpisywać często bzdury bo inaczej komputer wywala i nie ma możliwości dalszego wypełniania niezbędnych ankiet. Jeżeli ktoś na to wpadnie to jakoś przejdzie rejestracje elektroniczną a jeśli nie to znajdzie się w martwym punkcie i d. .pa blada. Dlatego ludzie nie mogą się rejestrować przez internet i muszą przychodzić osobiście. Teraz zwalniają 250 osób z GE nie mówiąc o ludziach na bieżąco tracących pracę a u nich max 15 osób na dzień. PARANOJA i średniowiecze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  1
  Rejestrator(2016-01-19)
 • Szok szok szok proszę państwa! jak to się stało ze do tego doszło? jak moglo do tego dojść? przypomnijscie sobie jak głosowaliście w ciągu ostatnich 10 lat i jak dalej dajecie się walic w bambuko. cale klasy szkol średnich wylatują z kraju zaraz po piciu wodeczki i zaliczenia koleżanki na studniowce, bilety na samolot już kupione kierunek Londyn, Berlin, Amsterdam, oslo. ci co zostają to wstaja rano o 4 i leca się ustawiac w kolejce na pośredniak i pretensje ze polscy chachmeciarze zwani przedsiębiorcami wywiesili karteczki pod tytulem praca 12 godzinna 7 dni w tygodniu za 1400 zl na reke. ale w komentarzach non stop laury dla PO, PIS i teraz tego kmiotka swetru. brawo Polacy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  13
  turban(2016-01-19)
 • Te 3 komputery które są dostępne nigdy nie działają a jak już zadziała to pod koniec rejestracji wyskakuje jakiś błąd i całą rejestrację trafił szlag
 • Ja tylko zastanawiam się co te Panie robią przyjęcie , 25 osób trwa że 2-3 godziny wiem bo byłem. A one chyba pracują do 14:00 to zamiast pić kawkę mógłbym przyjmować i 25 zrobi się 40 osób
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  1
  Paweł 3333 (2016-01-19)
 • exterminacja narodu polskiego trwa, co tutaj wyjasniac, wszystko dlatego ze lapy polozone sa na nas przez niemcow i sowietow, nadzieja zmiana ordyncji wyborczej - wtedy z czasem byloby normalnie jak w cywilizowanych panstwach, przyklady znajdziecie panstwo sami jakie to panstwa, dziekuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  trzezwy(2016-01-19)
 • Ty "pan-palant" idź i zajmij sobie kolejkę do tego lekarza co przyjmuje tylu pacjentów dziennie. .. puki czas, bo wyraźnie tego potrzebujesz !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  12
  antypalant(2016-01-19)
 • Załatwiałem tam wiele spraw służbowych, które polegały na złożeniu dokumentów (fizyczne położenie na biurku) jakiejkolwiek pani w określonym pokoju. Od tego czasu, jak mi urzędniczki powiedziały, iż muszę wziąć numerek moja noga tam nie stanęła. Wszystko wysyłam pocztą i niech się listonosz martwi.
 • Sama miałam okazję stać w tej kolejce pod urzędem a jak tylko drzwi się otworzyły to wszyscy biegiem do bileromatu.To jest przykre bo miałam wrażenie że cofnęłam się w czasie a w kolejce czekałam od 7.30 do 10.30.Kiedyś pani w informacji dawała termin,godzinę i stanowisko i nie było kolejek.A rejestracja internetowa w moim przypadku nie doszła do skutku bo ciągle jakiś błąd wyskakiwal.Zamiast lepiej jest o wiele gorzej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Cichaaa(2016-01-19)
 • Ludzie, czy wy wreszcie zrozumiecie, że Urzędy Pracy są po to, żeby zapewnić pracę urzędnikom tam pracującym. Przecież im nie zalezy na znalezieniu zatrudnienia bezrobotnym, bo to jest podcinanie gałęzi, na której się siedzi!Znajdą zatrudnienie i co?Sami zostaną bez zajęcia. Przecież nie są idiotami i sami sobie nie będa odbierać zatrudnienia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  2
  mm263(2016-01-19)
Reklama