UWAGA!

Kolejne alarmy bombowe w Elblągu. Na szczęście fałszywe

Elbląg, Kolejne alarmy bombowe w Elblągu. Na szczęście fałszywe

Mężczyzna podpisujący się w mailach jako "noworuski" wywołał kolejne alarmy bombowe w całym kraju.  W Elblągu policja sprawdzała w poniedziałek pomieszczenia Sądu Rejonowego i Okręgowego, obu prokuratur, Urzędu Skarbowego i Urzędu Kontroli Skarbowej. - Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego grozi do 8 lat więzienia - przypomina Jakub Sawicki z elbląskiej policji. Jak widać, tak wysoka kara nie odstrasza.

Nieznany sprawca powiadomił instytucje użytku publicznego, że podłożone zostały ładunki m.in. z wirusem eboli, ale nie sprecyzował, w której instytucji. Niebezpieczne substancje, według ostrzeżenia, miały zostać uwolnione w poniedziałek o godz. 12.30. Policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sprawdzili więc elbląskie sądy i urzędy. Niczego podejrzanego nie znaleźli. Nie podjęto decyzji o ewakuacji pracowników i petentów. Instytucje pracowały bez zakłóceń.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A jakie były wyroki za poprzednie fałszywe alarmy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  0
  prorokbaba(2014-10-27)
 • Złapać gnoja i zamknąć do pierdla, tam go nauczą, jak należy się zachowywać
 • do 8 lat, więc jakieś 1,5 do 2 w zawieszeniu, może dodatkowo jakaś grzywna nie do ściągnięcia z bezrobotnego, nudzącego się de.... Potworna kara, aż dziw, że nie odstrasza.
 • o ja pier. .. przeszkodzili im w porannej kawie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  6
  hehehe(2014-10-27)
 • I nigdy tych 8 lat nie dostanie, wystarczy sobie przypomnieć jakie kary dostały osoby, które wywołały poprzednie fałszywe alarmy w Elblągu. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  tylkostraszą(2014-10-27)
 • Cytat:"Jak widać, tak wysoka kara nie odstrasza" - Sorry takich mamy obywateli w Polsce, że mają przepisy prawa w tzw. czterech literach i ignorują wszystko i wszystkich. Niestety trzeba powiedzieć, że przepisy prawa mamy dość surowe tylko wymiar sprawiedliwości i organy ścigania nie do końca spełniają swoje zadania i nie są wystarczająco konsekwentni w podejmowaniu surowych kar a powinni w takich ewidentnych przypadkach stosować te najsurowsze kary celem wystraszenia ewentualnych naśladowców.
 • Pomimo i tak male kary a dowalic mu z 15 lat i z 300 tys zl. grzywny, odechce im sie zartowac tak powaznej sprawy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  kwiatuszek123(2014-10-27)
 • ktoś pewnie nie rozliczył deklaracji VAT-7
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  czepiamsię?(2014-10-27)
 • czy urzędnicy których jest w zdecydowanym nadmiarze odpracują zaległe godziny spowodowane opuszczeniem stanowisk pracy?
 • rozmawiałem dzisiaj z najbliższym otoczeniem Władimira Władimirowicza i usłyszałem że to tylko namiastka kary za wydalenie rosyjskiego dyplomaty i dziennikarza oprócz tego nabijają się z aparatu państwowego że poprzedni złapani na pożarcie dziennikarzy i mediów są niewinni i nie mają z tamtymi mailami nic wspólnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MichałStrogov(2014-10-27)
 • Znalezione wczoraj w necie: Dziesiątki dziwnych alarmów bombowych. .. Urzędy skarbowe, izby celne, prokuratury - pracownicy tych instytucji, otwierając dziś rano skrzynkę mailową, natrafili na maila informującego o podłożeniu bomby. Informacje o alarmach napływają z kolejnych województw. Na razie wszystko wskazuje na to, że żadnych ładunków wybuchowych nie podłożono. Więc o co tu chodzi ? Otóż do akcji kierowani są dziwne jednostki policji i straży pożarnej. .. Przebierańców nie interesują ładunki wybuchowe, lecz akta, komputery, dyski, routery, serwery i donosy. .. I tak bez zezwolenia prokuratury na terenie całego kraju zbierane są dane poufne, czyszczone są kartoteki i usuwane dane osobowe. .. Ładunków nie podłożono, zamiast tego ktoś komuś podłoży świnie, podsłuch, kogoś innego się wybieli i ozłoci. .. Służby specjalne robią czystkę przed pozorną zmianą warty. Nie ma to jak nakaz autorytatywny, sondaże wyborcze oparte na grupie zaufanych współpracowników i inteligentny pomysł na czyszczenie i zbieranie danych osobowych. .. Liga Świat
 • straszycie straszycie a może podajcie fakty że do tej pory nie złapaliście tego od poprzednich alarmów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kupers(2014-10-28)
Reklama