UWAGA!

Kompleks przy Lotniczej droższy niż planowano

 
Elbląg, Kompleks powstanie przy ul. Lotniczej, na placu między wieżowcami, a torami kolejowymi
Kompleks powstanie przy ul. Lotniczej, na placu między wieżowcami, a torami kolejowymi (Fot. Michał Skroboszewski)

280 tysięcy złotych przeznaczyło miasto na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Zatorzu. Oferty firm, które startowały w przetargu, były jednak o wiele wyższe. Co stanie się z inwestycją, która wygrała w ostatniej edycji budżetu obywatelskiego?

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim odbyło się otwarcie ofert w przetargu na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Lotniczej. Wystartowały w nim trzy firmy. Każda z ofert przekraczała kwotę 280 tysięcy złotych, którą miasto zaplanowało na tę inwestycję. Najtańsza oferta opiewała na prawie 390 tys. zł, najdroższa na 499 tysięcy zł. - W związku z tym decyzję w sprawie przetargu podejmie prezydent miasta – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta. - Wyjścia są dwa – albo miasto ogłosi kolejny przetarg, albo poszuka dodatkowych środków na ten cel.
       Przypomnijmy, że za budową kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Lotniczej opowiedzieli się mieszkańcy w ostatniej edycji budżetu obywatelskiego. Projekt otrzymał 790 głosów. Przewiduje powstanie przy ul. Lotniczej, na placu między wieżowcami a torami kolejowymi, m.in. plenerowej siłowni z bezpieczną nawierzchnią, boiska poliuretanowego do koszykówki, terenu do ćwiczeń street workoutu, placu zabaw wraz z urządzeniami dla dzieci niepełnosprawnych, ogrodzenia placu zabaw oraz małej architektury: ławek, koszy na śmieci, oświetlenia i monitoringu. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na zrealizowanie tej inwestycji. Po skończeniu prac ma on udzielić gwarancji jakości na minimum trzy lata.
      
nd
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • miasto ma duży deficyt więc powinno się wstrzymać z wydawaniem pieniędzy, tylko bogaty wydaje na luksusy.
 • Zatorze ponoc ma się od Elblaga odłaczyc i połaczyc sie z Gronowem Górnym. Czy ktoś może to potwierdzic?
 • Co za bzdury piszesz... lotnicza akurat do wymienionych przez ciebie patologii nie należy. Porządni ludzie, czyste podwórka i samochody pod blokami niekiedy lepsze niż na innych dzielnicach. Prędzej przyznałabym ci rację gdybyś wypowiadał się tylko i wyłącznie o części zatorza jaką jest skrzydlata. Tam to małe dzieci po ulicy biegają- a rodzice z piwkiem pod klatka. Nikt się tym nie interesuje.
 • Siejesz ferment. Kto ci takich bzdur naopowiadał?
 • No tak. .. czemu mnie to nie dziwi. .. Jeżeli chodziło by o twoja dzielnice pisał byś co innego. Na tej powierzchni znajdowały się kiedyś trzy(razy) place zabaw, które rozebrano(nie zdewastowano). Teraz dzieci mogą się bawić w piasku, który pozostał po boisku do siatki. Na lotnicza wprowadza się coraz więcej młodych par z dziećmi, Które nie mają się gdzie bawić. Ale dla was to przecież zbędna inwestycja "bo to Zatorze".
 • a moim zdaniem okoliczne wspólnoty powinny to zrobić za swoje pieniądze jak inne to robią ja płaciłem a inni mają za darmo !!!!!skandal!!!!!
 • To sobie postaw jeszcze szlaban i śpij spokojnie.
 • Teren ten nie należy do wspólnoty mieszkaniowej. A nawet jeżeli by należał to nie znaczy ze maja ludzie z własnej kieszeni płacić. Bo później przychodzą osoby twojego pokroju i z tego korzystają wcale nie szanując sprzętu. Wiec idź być egoista gdzie indziej.
 • znowu to samo. firmy ciagle skladaja za wysokie oferty. przez te pazerne firmy nie bedzie kompleksu sportowego na Zatorzu tak jak nie ma systemu indentyfikacji czy przesuniecia plyty boiska na A8.
 • Siłownia napowietrzna, plac zabaw i inne towarzyszące elementy to "faktycznie w XXI wieku luksus". Skoro na ten właśnie cel są zaplanowane pieniądze w BO to rezygnować????? Człowieku puknij się w ł. .. ..
 • Jasne, zabrać i zabronić Zatorzowi wszystkiego, a potem wytykać palcem i wyśmiewać, że tam bród, smród i ubóstwo. Nie mieszkam w tej dzielnicy, ale nie da się ukryć, że jest najbardziej zaniedbana przez miasto. Proponuję przenieść istniejące place zabaw i siłownie pod chmurką z innych dzielnic, skoro miasto ma taki deficyt. Zobaczymy, jak będziecie się czuli, gdy to u Was zawita bida z nędzą, a Zatorze nadgoni.
 • Brawo ! Dobrze gada !
Reklama