UWAGA!

Koniec utrudnień na koniec lata

 Elbląg, Przebudowa drogi nr 501 na Mierzei Wiślanej,
Przebudowa drogi nr 501 na Mierzei Wiślanej, fot. RG

Od 8 lipca na przebudowywanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 501 na Mierzei Wiślanej funkcjonują dwa długie oraz trzy krótkie wahadła, czyli takie, które są uruchamiane jedynie na czas wykonania konkretnych prac. Z utrudnieniami kierowcy muszą się liczyć aż do końca września.

- Planowo jedno z długich wahadeł będzie funkcjonowało do pierwszego tygodnia sierpnia, drugie do pierwszego tygodnia września. Podczas długiego weekendu sierpniowego (15-18 sierpnia) będzie tylko jedno wahadło. W celu zapewnienia płynności ruchu na wahadłach jest on sterowany ręcznie - informuje Piotr Michalski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

W połowie czerwca wykonawca (spółka Budimex) zapowiadał objęcie wahadeł monitoringiem, z zapisów którego w razie konieczności miała korzystać policja. Zdarzało się często, że kierowcy wjeżdżali na wahadło na czerwonym świetle. Jednak wycofał się z tego rozwiązania, tłumacząc to kłopotem ze stałym dostępem do Internetu na Mierzei Wiślanej.

  Elbląg, Przebudowa drogi nr 501 na Mierzei Wiślanej,
Przebudowa drogi nr 501 na Mierzei Wiślanej, fot. RG

Prace bitumiczne, jak zapewnia ZDW w Gdańsku, są już wykonane w 80 procentach. - Roboty brukarskie w 50 proc. Niemal w całości wykonano jezdnię od przekopu Mierzei Wiślanej do Krynicy Morskiej. W czasie przebudowy droga wojewódzka nr 501 pozostaje cały czas przejezdna. Harmonogram prac i związanych z nimi utrudnień jest tak układany, by zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców i turystów, a jednocześnie zapewnić odpowiedni front robót dla wykonawcy prac. Na bieżąco spotykamy się z przedstawicielami samorządów lokalnych, by informować o postępie robót i aktualnym harmonogramie prowadzenia ruchu wahadłowego – zaznacza Piotr Michalski.

Prace związane z przebudową drogi nr 501 na Mierzei Wiślanej mają zakończyć się 27 września.

 

O remoncie drogi nr 501 pisaliśmy w tym artykule.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama