UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kosiniak - Kamysz krytykuje i obiecuje pomoc

 
Elbląg, Władysław Kosiniak - Kamysz przed Biblioteką Elbląską
Władysław Kosiniak - Kamysz przed Biblioteką Elbląską (fot. Michał Skroboszewski)

- Nie ma wolności bez samorządności, ona nie może być ograniczana, a kompetencje nie mogą być zabierane - powiedział Władysław Kosiniak - Kamysz. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w sobotę, 14 grudnia, ogłosił, że będzie ubiegał się o urząd prezydenta i ruszył w Polskę. W niedzielę rano był w Gdyni, w południe w Elblągu. 

Władysław Kosiniak - Kamysz najpierw uczestniczył w warsztatach zorganizowanych w Bibliotece Elbląskiej, na których wykonywano ozdoby świąteczne. Na konferencji prasowej chwalił życzliwą atmosferę i uznał, że taka "powinna być Polska na co dzień". 

- Życzliwa, przyjazna, otwarta, a nie wroga, podzielona murem nienawiści. Ten mur nienawiści w tej kampanii będziemy burzyć - powiedział. 

Podkreślał także, że "samorządność jest dorobkiem ostatnich 30 lat.". 

- Samorządność to zarządzanie przez nas samych wspólnotami małej ojczyzny. To jest odpowiedzialność i realizacja zasady pomocniczości, która jest zawarta w Konstytucji. Nie ma wolności bez samorządności, ona nie może być ograniczana, a kompetencje nie mogą być zabierane - mówił lider PSL. - To się, niestety, wydarzyło w ciągu ostatnich czterech lat. Szczególnie z poziomu wojewódzkiego zostały zabrane kompetencje samorządowcom i przeniesione na poziom krajowy. I nie widzimy efektów.

Kosiniak - Kamysz mówił także o problemach finansowych w oświacie. 

- Edukacja to obszar, który jest realizowany przez samorządy. Prowadzenie szkół, przedszkoli jest zadaniem zleconym przez państwo i wymaga odpowiednich pieniędzy, aby było na jak najwyższym poziomie. Dziś mamy do czynienia z sytuacją karygodną. W Elblągu połowę pieniędzy do oświaty dopłaca samorząd Elbląga. Rządzący doprowadzają do takiej sytuacji, że samorządy nie są w stanie udźwignąć obowiązku edukacyjnego. Subwencja w Elblągu pokrywa tylko ok. 50 proc. spraw związanych z wynagrodzeniami, utrzymaniem budynków, podniesieniem wynagrodzeń dla innych pracowników niż nauczyciele, modernizacją. To jest nie do przyjęcia, to jest nie do wytrzymania na dłuższą metę - mówił. - Jako prezydent będę wnosił ustawę, która zagwarantuje samorządom pokrywanie z budżetu państwa w stu procentach wynagrodzeń dla nauczycieli. Wtedy samorządy sobie poradzą. 

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama