UWAGA!

Krynica Morska bez włodarza. "Urząd w pełni funkcjonuje"

 Elbląg, Przystań w Krynicy Morskiej,
Przystań w Krynicy Morskiej, fot. Anna Dembińska

- Urząd w pełni funkcjonuje, obsługuje interesantów i załatwia sprawy, które wpływają. Wszystko dzieje się na podstawie wcześniej udzielonych upoważnień organu, jakim jest burmistrz miasta - informuje Jolanta Kwiatkowska, sekretarz miasta Krynica Morska. Przypomnijmy, że burmistrz tego miasta stracił swoje stanowisko po prawomocnym wyroku sądu.

Przypomnijmy. 28 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zapadł prawomocny wyrok w sprawie burmistrza Krynicy Morskiej. Sąd orzekł między innymi o trzyletnim zakazie zajmowania przez niego stanowisk kierowniczych. To oznacza, że straci on stanowisko burmistrza. Pisaliśmy o tej sprawie w tym artykule. Dotyczy ona przekroczenia przez burmistrza Krynicy Morskiej uprawnień podczas budowy Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Rybackiej w tym mieście.

Jak bez włodarza funkcjonuje obecnie Urząd Miasta Krynica Morska?

- Urząd w pełni funkcjonuje, obsługuje interesantów i załatwia sprawy, które wpływają do urzędu. Wszystko dzieje się na podstawie wcześniej udzielonych upoważnień organu jakim jest burmistrz miasta. W urzędzie nie ma formalnego zastępcy, funkcję taką, w granicach obowiązującego prawa oraz upoważnień, pełni sekretarz miasta. Pisma podpisywane są przez upoważnione osoby, natomiast te, które są w kompetencji tylko burmistrza niestety muszą poczekać na osobę, którą wskaże premier. Obecnie czekamy na wskazanie przez premiera osoby zastępującej burmistrza do czasu kolejnych wyborów - informuje Jolanta Kwiatkowska, sekretarz miasta Krynica Morska.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami kodeksu wyborczego sąd przesyła komisarzowi wyborczemu, wojewodzie i przewodniczącemu rady gminy odpisy prawomocnych orzeczeń wobec burmistrza wraz z datą uprawomocnienia się orzeczenia. Następnie komisarz w ciągu 14 od daty otrzymania odpisu orzeczenia informuje o wygaśnięciu mandatu burmistrza i ogłasza to w wojewódzkim dzienniku urzędowym oraz podaje do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej. Następnie prezes Rady Ministrów powołuje komisarza, który będzie zarządzał gminą do czasu wyborów nowego burmistrza.

- Do 12 maja 2022 r. nie wpłynął do delegatury odpis prawomocnego orzeczenia sądu w sprawie burmistrza Krynicy Morskiej Krzysztofa Swat - poinformował nas Michał Elszkowski z gdańskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Do 12 maja 2022 r. nie wpłynął do delegatury odpis prawomocnego orzeczenia sądu w sprawie burmistrza Krynicy Morskiej" NIEMOŻLIWE ! Przecież sądy już są zdekastowane i zarządza nimi najzdolniejszy i najbardziej kompetentny minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny wszechczasów. Człowiek, dzięki któremu wolskie sądownictwo działa sprawnie i szybko wydając wyroki najsprawiedliwsze w Europie... a może nawet na całym świecie. zAment.
 • Łomatko - Polskie Sądy, mielą bardzo powoli, naczelmy ich szkodnik pozwala na to, bo albo nie potrafi ogarnąć całej tej bezpańskiej ferajny, ,albo prosi się aby się go pozbyć, ku uciesze Unii I całego Polskiego narodu. To najdroższy szkodnik jakiego Ojczyzna nasza jeszcze nie miała w swojej ponad tysiąc letniej historii nie licząc rudego, który też nas mami,
 • Ja tam mogę porządzić w Krynicy :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Art :)(2022-05-12)
 • @GłębokaMyśl - Taka jest Polska rzeczywistość. Jaromił rządzi.
 • Ja zwykle wina Poczty Polskiej. List zaginął. Bajery rowery.
 • Kiepsko swatała?
 • I co z tego? Kazde miasto przetrwa bo podstawą są dobrzy pracownicy i ani Krynica ani świat się nie zawali z tego powodu! Byl ten będzie następny moze lepszy. Moze teraz taka moda na zmiany ?
 • I bardzo dobrze chociaż pieniądze zaoszczędzone, I tak w większości to statyści
 • Ogolnie wszystkim chyba palma odbila, zasiedzenie, dobrobyt, nie myslenie, przeciez nikt nie jest przyspawany do stolka, te czasy jak widac mijają tylko trzeba byc dalekowzrocznym i myśleć, a nie narażać się potem na drwiny i ludzki śmiech a ludzie tez pamietają !
 • Super wiadomość.
 • Były już burmistrz jednej jest przeciwnikiem PiSu i tego nie ukrywał a więc możecie sami wyrobić sobie opinie na ile rzetelne były stawiane mu zarzuty. Mam znajomych mieszkających w Krynicy Morskiej i byli zadowoleni z tego burmistrza.
 • zbliżają się wybory, wiec na wszystkich nie pisowych wyjadą haki, a pisowe będą pod specjalna ochroną sądów, jak radny pis ze Skarżyska Kamiennego, który po pijanemu potrącił 80 letnia kobietę na pasach, a sędzia zakończył sprawę i stwierdził znikomą szkodliwość czynu
Reklama