UWAGA!

Lewica na ostatniej prostej: Elbląg ma duży potencjał

 
Elbląg, Od lewej: Michał Glock, Janusz Nowak, Sławomir Malinowski
Od lewej: Michał Glock, Janusz Nowak, Sławomir Malinowski (fot. AD)

- Podczas kampanii wyborczej przewijało się stwierdzenie, że Elbląg jest miastem biednym i zadłużonym. Zadłużonym, owszem, ale pieniądze zostały dobrze wydane na poprawę funkcjonowania miasta, a także na przygotowanie terenów inwestycyjnych. A biednym na pewno nie jest. Jego bogactwem są mieszkańcy – na ostatniej prostej przed niedzielnymi (16 listopada) wyborami głos zabiera Janusz Nowak, który z listy SLD-Lewica Razem ubiega się o prezydencki fotel.

Wszystkie komitety, chcąc zdążyć przed ciszą wyborczą, organizują konferencję za konferencją. Zapraszają dziennikarzy, by po raz ostatni zachwalać swoich kandydatów na radnych i tych, którzy ubiegają się o najważniejsze miejsce w ratuszu, czyli fotel prezydenta miasta. Podsumowują również kampanię wyborczą.
       - Kampania była merytoryczna, wszystkie komitety przedstawiły swoje programy, które teraz mieszkańcy będą analizować – mówi Janusz Nowak, kandydat na prezydenta Elbląga z KW SLD-Lewica Razem. - Dziękuję za kampanię fair play – prawie wszystkie komitety grały czysto.
       Janusz Nowak podkreślał również trzy najważniejsze punkty swojego programu: Elbląg ma wrócić do swojej świetności przemysłowej, port ma rosnąć w siłę, a fachowców ma edukować Regionalne Centrum Praktycznej Nauki Zawodu.
       Dziś było też o oszczędnościach. Janusz Nowak nie jest skłonny do ostrych cięć w administracji: - To prawda, że w Urzędzie Miejskim pracuje wiele osób, ale to ludzie kompetentni, a zadania, których przed nimi coraz więcej, same się nie wykonają. Zapewne reorganizacja jest konieczna, ale nie można mówić o masowych zwolnieniach.
       Do ostrych cięć jest natomiast gotowy Sławomir Malinowski, który ubiega się o mandat radnego z listy SLD-Lewica Razem: - Chodzi o przynależność Elbląga do różnych związków miast i gmin – wskazywał. - Roczne składki kosztują nas ponad 100 tys. zł, a trzeba się zastanowić, co Elbląg zyskuje na tych członkostwach.
       Do spojrzenia za wschodnią granicę namawia z kolei Michał Glock, również kandydat na radnego. Współpraca z Kaliningradem ma nam się opłacić. Ekonomicznie.
       - Elbląg ma duży potencjał – przekonuje lewa strona sceny politycznej, ale z żalem przyznaje, że podczas tej kampanii nie udało się pewnych stereotypów przełamać.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tak widac to w rankingach miast :) Kto wierzy w takie bzdury ?
 • Przykro mi panie Nowak, ale jakoś nie wierzę, że jest pan w stanie skutecznie działać na rzecz Elbląga. Głosić piękne hasła - to pan potrafi, ale nic poza tym.
 • A Pan Glock niech spada do punktu ksero, w którym zaczynał swoją karierę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  Obecnyradny(2014-11-13)
 • Panie Januszu ! Elbląg potrzebuje takich jak Pan. Ludzi z otwartą głową.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  20
  PolitycznyObserwator(2014-11-13)
 • o matko i córko. .. .Malinowski znów się pcha, karierowicz. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  3
  pustamiska(2014-11-13)
 • Komuchy z Elblaga won do Kaliningradu, macie blisko do swojej ojczyzny !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  dasdsa(2014-11-13)
 • Jest lepiej Panie Nowak, bo wierzę, że pozbyłeś się kuli u nogi. Jednak za póżno dla Pana i SLD. Dalsze lekceważewnie osób niepełnosprawnych w naszym mieście zaprowadzi Pana ugrupowanie polityczne w niebyt w dalszej perspektywie. Dobrze Pan wie, że myślenie nie boli[ chociaż niektórych bardzo]. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  WyborcanieSLD(2014-11-13)
 • MariuszLewandowski-Fc Zlać to SLDeeeee
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  MariuszLewandowski-Fc(2014-11-13)
 • a co zlał się Pan Panie Mariuszu, czy tylko Pan nie zdążył?
 • a nowak swoje odgrzewa kotlety miernota polityczna
 • Lewica - podobnie jak i inne formacje i komitety wyborcze - skoncentrowała swoją uwagę na problemach Elbląga i słusznie, ale. .. wszyscy zapomnieli, że centrum zrównoważonego rozwoju województwa jest sejmik wojewódzki a źródłem, unijne środki dzielone w Olsztynie. Więc walka o Elbląg musi się toczyć również w sejmiku. SEJMIK do ELBLĄGA - to moje hasło, które powinno być drogowskazem dla każdego elblążanina wybranego nie tylko do RM, ale także do Sejmiku. O nasze elbląskie sprawy w Olsztynie, nie zadba żaden radny spoza Elbląga. Nic o nas bez nas!
 • Elbląg ma duży potencjał - TO DLACZEGO PRZEZ 16 lat nie wykorzystaliście tego potencjału ? Jaja sobie z ludzi robicie ?!
Reklama