UWAGA!

Licealiści II LO też zagłosowali

W niedzielę, 13 października pełnoletni Polacy wybrali nowy parlament. Jednak nie tylko pełnoletni mieli okazję zagłosować i pokazać swoje poglądy. Taką szansę dostała również młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi w Elblągu.

W  ramach projektu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej Młodzi Głosują+  trzech uczniów klasy I LO: Marcel Kalkowski, Nikodem Bujalski oraz Kacper Bether z pomocą opiekuna projektu Marka Nowosada przeprowadziło kampanię profrekwencyjną zachęcając mieszkańców do oddania głosu w wyborach oraz quiz wyborczy, którego celem było sprawdzenie wiedzy uczniów na temat wyborów, polityki oraz działania Sejmu RP.
       Najważniejszą częścią projektu było przygotowanie i przeprowadzenie symulacji wyborów. Lokal wyborczy znalazł się w auli  szkolnej, tam również znajdowała się komisja wyborcza, w której skład weszli: Marcel Kalkowski, Kacper Bether, Nikodem Bujalski, Maja Nowińska oraz Natalia Binkowska.
       Symulacja wyborów odbyła się 11 października. Uczniowie  po okazaniu dokumentu otrzymywali kartę do głosowania z rzeczywistymi nazwami komitetów. Lokal wyborczy był otwarty w godz. 9 -14. Po zamknięciu lokalu komisja przystąpiła do liczenia głosów. Wyniki wyborów ogłoszono społeczności szkolnej w poniedziałek. Można je zobaczyć również na poniżej zamieszczonym wykresie. Frekwencja wyniosła 74,33%.

 

Marcel Kalkowski, II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama