UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Licealiści II LO też zagłosowali

W niedzielę, 13 października pełnoletni Polacy wybrali nowy parlament. Jednak nie tylko pełnoletni mieli okazję zagłosować i pokazać swoje poglądy. Taką szansę dostała również młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi w Elblągu.

W  ramach projektu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej Młodzi Głosują+  trzech uczniów klasy I LO: Marcel Kalkowski, Nikodem Bujalski oraz Kacper Bether z pomocą opiekuna projektu Marka Nowosada przeprowadziło kampanię profrekwencyjną zachęcając mieszkańców do oddania głosu w wyborach oraz quiz wyborczy, którego celem było sprawdzenie wiedzy uczniów na temat wyborów, polityki oraz działania Sejmu RP.
       Najważniejszą częścią projektu było przygotowanie i przeprowadzenie symulacji wyborów. Lokal wyborczy znalazł się w auli  szkolnej, tam również znajdowała się komisja wyborcza, w której skład weszli: Marcel Kalkowski, Kacper Bether, Nikodem Bujalski, Maja Nowińska oraz Natalia Binkowska.
       Symulacja wyborów odbyła się 11 października. Uczniowie  po okazaniu dokumentu otrzymywali kartę do głosowania z rzeczywistymi nazwami komitetów. Lokal wyborczy był otwarty w godz. 9 -14. Po zamknięciu lokalu komisja przystąpiła do liczenia głosów. Wyniki wyborów ogłoszono społeczności szkolnej w poniedziałek. Można je zobaczyć również na poniżej zamieszczonym wykresie. Frekwencja wyniosła 74,33%.

 

Marcel Kalkowski, II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama